PGE sprzedaje 100% energii elektrycznej na giełdzie od 1 sierpnia – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / PGE sprzedaje 100% energii elektrycznej na giełdzie od 1 sierpnia

PGE sprzedaje 100% energii elektrycznej na giełdzie od 1 sierpnia

PGE

PGE

Polska Grupa Energetyczna SA (PGE) sprzedaje 100% wyprodukowanej energii elektrycznej na giełdzie od 1 sierpnia br., poinformował zastępca dyrektora handlu Krzysztof Borowiec.

„Od 1 sierpnia cała produkcja z naszych aktywów sprzedawana jest na giełdzie. Zaakceptowaliśmy 100-proc. obligo. Wydaje się jednak, że niezbędny jest jeszcze odpowiedni model animacji” – powiedział Borowiec, cytowany przez rzecznika prasowego grupy w serwisie Twitter.

Pod koniec lipca Ministerstwo Energii wyszło z inicjatywą zmian legislacyjnych wprowadzających 100% obliga giełdowego dla energii elektrycznej z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych. Jednocześnie minister energii Krzysztof Tchórzewski zwrócił się do przedsiębiorstw energetycznych, aby od 1 sierpnia 2018 r. obrót energią prowadziły wyłącznie na rynku giełdowym.

O spółce

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2009 roku.

Źródło: ISBnews, 12.09.2018

Zobacz także: Podsumowanie I półrocza 2018 w Grupie Aforti

Albert „Longterm” Rokicki, #99 PYTANIA DO LONGTERMA
Tomasz Ciach o branży biotechnologicznej
Comments are disabled