Pierwszy dzień XI Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2018 za nami – inwestorzy.tv
/ Wydarzenia / Pierwszy dzień XI Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2018 za nami

Pierwszy dzień XI Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2018 za nami

XI Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2018

XI Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2018

Dzisiaj w Łodzi rozpoczęła się XI edycja Europejskiego Forum Gospodarczego. To jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce, organizowane przez Województwo Łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

„Od samego początku istnienia Forum stawiamy silny akcent na rolę województwa łódzkiego w gospodarce Unii Europejskiej. Pokazujemy jak na tle innych państw wspólnoty wygląda przedsiębiorczość w naszym regionie” – powiedział podczas sesji inauguracyjnej EFG, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Podczas pierwszego dnia Forum dominowały zagadnienia gospodarcze. Goście paneli dyskutowali o biznesie w erze automatyzacji i robotyzacji, o problemach i perspektywach rynku pracy, a także o współpracy polsko-chińskiej i możliwościach jakie daje lądowa nitka Nowego Jedwabnego Szlaku.

Tegoroczną edycją Forum otworzył Filmteractive – festiwal komunikacji interaktywnej. W panelu wzięli udział przedstawiciele przemysłów kreatywnych oraz eksperci branży reklamowej i nowych technologii. Dyskutowano o takich obszarach jak reklama, film, technologia i możliwościach ich wzajemnej synergii. Festiwalowi towarzyszyła interaktywna ekspozycja najnowszych technologii obrazu, której można było doświadczyć m.in. w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Wśród gości sesji inauguracyjnej byli Konrad Pokutycki – Prezes Zarządu, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Dawid Urban –  Anioł biznesu, przedsiębiorca, członek YPO, właściciel Polska Grupa Meblowa,  Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, zaś gościem specjalnym był Krzysztof Hołowczyc, który starał się odpowiedź na pytanie czy sukces to łut szczęścia, czy efekt zamierzonej strategii. Mistrz rajdowy dzielił się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, nie tylko sportowymi. Moderatorem sesji był Krzysztof Ibisz.

Pierwszego dnia Forum odbyły się 23 panele, w których wzięło udział blisko 2000 uczestników.

"Jak budować portfel inwestycyjny na lata? Przegląd różnych klas aktywów zarówno pod względem występujących ryzyk, jak i regionów inwestycji"

Nasz panel o inwestowaniu

W co i jak inwestować? Takie pytanie stawia sobie każdy z nas niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Sposobów na lokowanie oszczędności jest wiele, niestety każdy obarczony jest ryzykiem. Jak mądrze zarządzać swoim kapitałem i jak dobierać produkty finansowe dopasowane do naszych potrzeb? Prelegenci przeprowadzili uczestników przez najbardziej popularne formy inwestowania, co pozwoliło zapoznać się ze specyfiką różnych klas aktywów, oraz poznać opinie ekspertów uczestniczących w panelu zorganizowanym przez naszą telewizję: „Jak budować portfel inwestycyjny na lata? Przegląd różnych klas aktywów zarówno pod względem występujących ryzyk, jak i regionów inwestycji”

  Uczestnicy:

 • dr Grzegorz Mizerski – Prezes Zarządu, Fundacja Edukacji i Badań nad REITs,
 • Konrad Okła – Prezes Zarządu, realko24.com,
 • Paweł Opoka – Wiceprezes Zarządu Aforti Holding SA,
 • Grzegorz Pułkotycki – Dyrektor Inwestycyjny, Starfunds
 • Moderator: Agnieszka Zaręba – inwestorzy.tv

Gala MOCNI W BIZNESIE

  Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum była Gala MOCNI W BIZNESIE podczas, której poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego 2018. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

 • kategoria Dynamika eksportu – Liki Mobile Solutions
 • kategoria Start-up – Smart soft solutions
 • kategoria Unijny projekt z potencjałem – PPHU TRANS-TEX S.C. za projekt „Uruchomienie produkcji dzianin materacowych, pokrowców i materaców z dodatkiem przędzy miedzianej w oparciu o własną technologię”.
 • kategoria Aktywny Przedsiębiorca – Firma geodezyjna Geoplan
 • kategoria Odpowiedzialny Przedsiębiorca – Firma Haering – LAUREAT.
 • kategoria Łódzkie odzyskuje-recyklingowy produkt roku – NAGRODA PUBLICZNOŚCI – STEIG Sp. z o.o. – LAUREAT.
 • nagroda Specjalna Marszałka Województwa Łódzkiego – Indigo Nails
  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w panelach drugiego dnia Forum oraz w konferencji prasowej o godz. 10.30 , w której udział wezmą:

 • Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego
 • Laureat Nagrody Gospodarczej MOCNI W BIZNESIE dot. kategorii: głosowanie internatów – recyklingowy produkt roku
 • Przemysław Andrzejak, Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA
 • Jacek Grudzień, dziennikarz i moderator panelu SPORT – REGION – Biznes
 • Katarzyna Owczarek, przedstawiciel Gazety Wyborczej, która jest partnerem merytorycznym sesji plenarnej II dnia.

Źródło: EFG, 16.10.2018

Zobacz także: Ukoronowanie 20 letniej kariery finansowej Katarzyny Ostap-Tomann

Pfleiderer Group realizuje strategię i śmiało inwestuje
Premium RE Summit 2018: Przemysław Wierzbicki, KKLW Kurzyński Łyszyk Wierzbicki Sp. k.
Comments are disabled

FreshMail.pl