(16.05.2018) W pierwszym kwartale 2018 roku Pfleiderer Group miał 7,34 mln euro zysku netto, 36,5 mln euro EBITDA
/ Najnowsze / (16.05.2018) W pierwszym kwartale 2018 roku Pfleiderer Group miał 7,34 mln euro zysku netto, 36,5 mln euro EBITDA

(16.05.2018) W pierwszym kwartale 2018 roku Pfleiderer Group miał 7,34 mln euro zysku netto, 36,5 mln euro EBITDA

Pfleiderer Group

Pfleiderer Group

Pfleiderer Group SA odnotował 7,34 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 10,36 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 17,99 mln euro wobec 12,44 mln euro zysku rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 18,5% r/r do 36,5 mln euro, a marża EBITDA zwiększyła się do 13,6% z 12,2% r/r. Ten silny wzrost jest efektem m.in. wprowadzenia nowej polityki cenowej, niwelującej negatywny wpływ wzrostu cen surowców, zaznaczono w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 268,77 mln euro w I kw. 2018 r. wobec 252,41 mln euro rok wcześniej.

„Jesteśmy zadowoleni z solidnych wyników finansowych za pierwszy kwartał br. oraz z udanego uruchomienia nowej linii lakierniczej w Leutkirch, która pomoże nam zwiększyć produkcję produktów z wartością dodaną i umocnić naszą pozycję w tych segmentach rynku. Jednym z tych produktów jest PrimeBoard, nasza nowa innowacyjna i dekoracyjna płyta, idealna do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Jesteśmy na właściwej drodze do realizacji naszej nowej strategii rozwoju” – powiedział prezes Tom K. Schäbinger, cytowany w komunikacie.

„Z optymizmem patrzę na dalszy rozwój grupy. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal pracować nad poprawą struktury kosztów i rentownością. Chcemy też inwestować w projekty rozwojowe oraz produkty oparte na najnowszych technologiach, które pomogą nam osiągnąć nasze cele strategiczne” – dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2018 r. wyniosła 3,31 mln euro wobec 4,41 mln euro zysku rok wcześniej.

Pfleiderer Group SA liczy na dalszy wzrost EBITDA w ciągu roku, poinformował prezes Tom Schabinger. Konsensus rynkowy dotyczący EBITDA na cały rok wynosi 146,7 mln euro, podkreśliła spółka.

„Mamy obiecującą księgę zamówień. Wprowadzamy produkty o wartości dodanej. Ceny surowców pozostają wyzwaniem, jednak cały czas pracujemy nad tym, by realizować nasze cele dotyczące wskaźników EBITDA. Jesteśmy optymistami co do realizacji celów” – powiedział Schabinger podczas konferencji prasowej.

Średnia oczekiwań analityków przygotowana przez bank, z którym współpracuje spółka, wynosi obecnie 146,7 mln euro na 2018 r., podano w kontekście oczekiwań spółki w zakresie EBITDA.

„Jesteśmy na właściwej drodze, jeśli chodzi o realizację naszej nowej strategii. Z optymizmem patrzę na dalszy rozwój grupy. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal pracować nad poprawą struktury kosztów i rentownością. Chcemy też inwestować w projekty rozwojowe oraz produkty oparte na najnowszych technologiach, które pomogą nam osiągnąć nasze cele strategiczne” – dodał prezes.

Pfleiderer Group SA wypracował w I kwartale br. wzrost EBITDA o 18,5% do 36,5 mln euro. Marża EBITDA wzrosła do 13,6% z 12,2%, podano także.

Nakłady inwestycyjne Pfleiderer Group wyniosą w tym roku ok. 75 mln euro, poinformował prezes Tom Schabinger.

„Spółka szacuje że nakłady inwestycyjne w 2018 r. wyniosą 75 mln euro, zgodnie z nową strategią rozwoju, która ma na celu zwiększenie wyniku EBITDA i siąganych marż” – powiedział Schabinger podczas prezentacji wyników.

W I kw. br. Pfleiderer Group zainwestował łącznie 12,7 mln euro w rozwój mocy produkcyjnych i poprawę konkurencyjności, dodano.

Spośród realizowanych inwestycji w I kw. br. ukończono realizację linii lakierniczej w Leutkirch. Wartość inwestycji wyniosła 12,3 mln euro, zaś spółka spodziewa się, że wpływ na całoroczną EBITDA wyniesie 9,6 mln euro, podano w materiałach.

Drugą z inwestycji zakończoną w I kw. br. było zwiększenie możliwości recyklingu drewna w Neumarkt. Inwestycja, której budżet wynosił 9,8 mln euro ma przynieść 5 mln euro  wpływu na całoroczną EBITDA, podano także.

Na kolejny rok spółka zaplanowała modernizację infrastruktury w Leutkirch, co ma kosztować 20,6 mln euro. Inwestycja ma zostać zakończona w I kw. 2019 r. i przynieść 8,1 mln euro wpływu na EBITDA, podano również.

Z kolei nowa prasa do laminowania w Grajewie to koszt 8,5 mln euro, a zakończenie inwestycji zaplanowano na II połowę 2019 r. Wpływ na EBITDA nowej prasy ma wynieść 3,1 mln euro, podano w prezentacji.

O spółce

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: 11 bit studios SA, Grzegorz Miechowski – Prezes Zarządu, #292 ZE SPÓŁEK

Paweł Szczepanik przedstawia: CDR, 11BIT, odpowiedzi na pytania Widzów | Analiza techniczna
Albert „Longterm” Rokicki, #90 PYTANIA DO LONGTERMA
Comments are disabled

FreshMail.pl