PIT ASI celuje w debiut na NewConnect na przełomie III/IV kwartału 2018 roku
/ Giełda / PIT ASI celuje w debiut na NewConnect na przełomie III/IV kwartału 2018 roku

PIT ASI celuje w debiut na NewConnect na przełomie III/IV kwartału 2018 roku

PIT ASI

PIT ASI

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna (PIT ASI) celuje w debiut na NewConnect na przełomie III/ IV kwartału, w zależności od sytuacji na rynku kapitałowym, poinformował ISBnews wiceprezes Dariusz Bugajski.

„Obecnie jesteśmy w trakcie rejestracji akcji oraz przygotowania stosownych dokumentów do wprowadzeniem ich na rynek NewConnect. Według złożonych inwestorom deklaracji, wprowadzenie na rynek NewConnect planowane jest na III/IV kwartał 2018 r. Ostateczny termin będzie jednak uzależniony od sytuacji na rynku kapitałowym” – powiedział ISBnews Bugajski.

Pierwsza oferta publiczna PIT ASI przeprowadzona na przełomie czerwca i lipca obejmowała 2 mln akcji serii C, sprzedawanych po cenie emisyjnej 1,00 zł. Inwestorzy złożyli zapisy na łączną liczbę 110 tys. akcji. Przydział nastąpił w dniu 10 lipca.

Aktualnie portfel PIT ASI obejmuje trzy spółki: ACR Systems – producenta najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie gimbali, F1 Pharma – spółkę farmaceutyczną ukierunkowaną na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej i usługowej, Falectra – spółkę projektową opracowującą bezemisyjny motocykl miejski.

O spółce

PIT ASI to jedna z pierwszych trzech spółek w Polsce wpisanych do rejestru wewnętrznie zarządzających ASI – spółki będące pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które mogą inwestować w startupy i firmy poszukujące finansowania. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 3 220 000 akcji. Trzech największych akcjonariuszy posiada po 29,2% akcji.

Źródło: ISBnews, 14.08.2018
Zdjęcie: ekoenergia.pl

Zobacz także: Poznajcie pierwszy polski inkubator krypto

Jaki potencjał drzemie w spółce XTPL
Jak pomóc artystom zarabiać więcej na ich sztuce?
Comments are disabled