PIT ASI rusza z zapisami na akcje od 18 czerwca 2018 roku, debiut na rynku NewConnect III/IV kwartał bieżącego roku
/ Najnowsze / PIT ASI rusza z zapisami na akcje od 18 czerwca 2018 roku, debiut na rynku NewConnect III/IV kwartał bieżącego roku

PIT ASI rusza z zapisami na akcje od 18 czerwca 2018 roku, debiut na rynku NewConnect III/IV kwartał bieżącego roku

PIT ASI

PIT ASI

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna SA (PIT ASI) oczekuje, że zadebiutuje na rynku NewConnect w III lub w IV kw. br., poinformował wiceprezes Dariusz Bugajski. Spółka rozpoczyna 18 czerwca zapisy na akcje – planuje wyemitować 2 mln walorów serii C o wartości 2 mln zł.

„Jesteśmy pierwszą spółkom ASI, która kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. Harmonogram przewiduje rozpoczęcie zapisów na nasze akcje 18 czerwca, a 3 lipca zamknięcie oferty i przydział akcji. Planujemy wprowadzić nasze akcje do obrotu na NewConnect III/IV kwartał br.” – powiedział Bugajski podczas konferencji prasowej.

Prezes Łukasz Piasecki dodał, że do obrotu wprowadzone zostaną akcje serii C, natomiast na akcje założycielskie założony będzie lock-up na 18 miesięcy od dnia wprowadzenia akcji na NewConnect.

„Celem naszej oferty jest dokapitalizowanie spółek portfelowych, a także zaangażowanie w kolejne projekty z branży nowych technologii” – dodał Bugajski.

„Nasza strategia inwestycyjna obejmuje docelowo inwestowanie w nie więcej niż 5-6 wyselekcjonowanych projektów rocznie. Zakładamy, że będziemy się skupiać na projektach z sektora nowych technologii w obszarach: biotechnologii, telekomunikacji, informatyki, ochrony zdrowia i edukacji” – powiedział także wiceprezes.

Dodał, że spółka przeanalizowała kolejne projekty i w najbliższym czasie informuje o wejściu do 2 lub 3 nowych firm.

„Planujemy także zaangażować się w projekty, które będą finansowane w ramach programów organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Polski Fundusz Rozwoju np. Bridge Alfa i PFR Starter’ – powiedział prezes.

Od rozpoczęcia działalności spółka kupiła już 23,71% udziałów w F1 Pharma – spółce farmaceutycznej i 14,56% akcji w Advanced Cinema Robotic Systems – producenta zaawansowanych technologicznie gimbali.

„Nasze wyjścia ze spółek zakładamy poprzez sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu lub poprzez wprowadzanie ich na giełdę” – wskazał Piasecki.

Bugajski poinformował, że spółka chce być spółką dywidendową, a wyniki publicznie i wycena portfela będzie przedstawiać co kwartał.

„Mamy obecnie trzy możliwości pozyskiwania finansowania na nasze projekty, czyli publiczna emisja albo emisja skierowana do wybranej grupy, albo skierowana do obecnych akcjonariuszy. Równolegle z emisją publiczną przygotowujemy emisję prywatną o wartości do 4 mln zł i to by było wszystko na ten rok” – powiedział prezes Piasecki.

O spółce

PIT ASI to jedna z pierwszych trzech spółek w Polsce wpisanych do rejestru wewnętrznie zarządzających ASI – spółki będące pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które mogą inwestować w startupy i firmy poszukujące finansowania. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 3 220 000 akcji. Trzech największych akcjonariuszy posiada po 29,2% akcji.

Źródło: ISBnews, 14.06.2018

Zobacz także: TAURON Polska Energia SA, Marek Wadowski – Wiceprezes Zarządu, #225 PREZENTACJE WYNIKÓW

startupy.tv | Włodzimierz Kuc, NCBR
Subiektywny Flash Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #28
Comments are disabled

FreshMail.pl