PKP Cargo i Newag mają list intencyjny w sprawie zakupu lokomotyw DRAGON 2
/ Biznes / PKP Cargo i Newag mają list intencyjny w sprawie zakupu lokomotyw DRAGON 2

PKP Cargo i Newag mają list intencyjny w sprawie zakupu lokomotyw DRAGON 2

PFR ma umowę przejęcia PESY, zainwestuje docelowo 300 mln zł

PKP Cargo i Newag mają list intencyjny

PKP Cargo SA i Newag SA podpisały list intencyjny w sprawie zakupu lokomotyw DRAGON 2, podało PKP Cargo. List otwiera drogę do podjęcia negocjacji w sprawie nabycia przez PKP Cargo trzech sześcioosiowych lokomotyw E6ACTa – DRAGON 2, produkowanych przez Newag. Jeśli rozmowy zakończą się pozytywnie, przewoźnik otrzyma zamówione pojazdy najpóźniej do końca tego roku.

„Lokomotywy DRAGON 2 spełniają nasze oczekiwania, gdyż umożliwiają prowadzenie ciężkich składów towarowych. Są to nowoczesne pojazdy i ich zakup będzie realizacją naszej strategii taborowej, gdyż staramy się zarówno modernizować nasz tabor, jak i kupować nowe jednostki u polskich producentów” – powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie.

„Spółka inwestując, reaguje na wyzwania stawiane przez rynek. W tym roku notujemy duży wzrost przewozów, które są wyższe o 6% niż w 2017 roku i aż o 20% w porównaniu do 2016 roku. Ponadto inwestycje taborowe pozwolą nam przygotować się do szczytu przewozowego w kolejnych latach, związanego zwłaszcza z rosnącym zapotrzebowaniem na kruszywa budowlane, a lokomotywy DRAGON 2 na pewno podniosą nasz potencjał przewozowy” – dodał Warsewicz.

Na początku kwietnia została podpisana umowa między obiema firmami w sprawie modernizacji lokomotyw. Stanowi ona, że w latach 2018-2021 Newag zmodernizuje 60 lokomotyw ST48 należących do PKP Cargo, przypomniano.

O spółkach

PKP Cargo SA zadebiutowało w 2013 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,8% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2017 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag SA zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2013 roku.

Źródło: ISBnews, 13.07.2018
Zdjęcie: pkpcs.pl

Zobacz także: Mac Walen: Nie promuję bycia bogatym

startupy.tv| Michał Polanowski, AllSporter
Nowy Prezes Altus TFI SA
Comments are disabled

FreshMail.pl