PKP Cargo podpisze z włoską Mercitalia Rail list ws. współpracy w intermodalu
/ Biznes / PKP Cargo podpisze z włoską Mercitalia Rail list ws. współpracy w intermodalu

PKP Cargo podpisze z włoską Mercitalia Rail list ws. współpracy w intermodalu

PKP Cargo

PKP Cargo

PKP Cargo SA podpisze w ciągu najbliższych kilku tygodni list intencyjny z włoską spółką Mercitalia Rail w sprawie ustalenia strategicznego partnerstwa na rzecz wspólnego rozwijania produktów intermodalnych, podało PKP Cargo.

„Porozumienie będzie zakładało, po pierwsze, poprawę jakości funkcjonowania kolejowego korytarza transportowego Tarvisio-Wrocław. Po drugie – spowoduje powołanie grupy roboczej składającej się z przedstawicieli obu spółek, której celem będzie opracowanie zasad współpracy oraz przygotowanie nowej oferty produktowej odpowiadającej na zapotrzebowanie rynku. Ta nowa oferta ma też spowodować podniesie poziomu obsługi kluczowych klientów obu spółek” – czytamy w komunikacie.

Korytarz północ-południe zajmuje ważne miejsce na mapie transportowej Europy, gdyż w obszarze jego oddziaływania mieszka około 180 mln ludzi, a prognozy demograficzne mówią o dalszym wzroście ludności. Ponadto państwa leżące wzdłuż tego szlaku wykazują się dużą dynamiką wzrostu PKB, co oznacza także rosnące zapotrzebowanie na usługi transportowe. I te okoliczności otwierają dobre perspektywy przed PKP Cargo, podkreśliła spółka.

„Zagraniczna ekspansja jest to jedno ze strategicznych kierunków rozwoju naszej spółki w najbliższych latach” – dodał prezes Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie.

Według niego, współpraca z Włochami to kolejny krok w rozwijaniu międzynarodowej współpracy przez największego polskiego towarowego przewoźnika kolejowego. Przypomniał, że w czerwcu została podpisana przez PKP Cargo umowa z Kolejami Litewskimi, otwierająca nowe możliwości zwiększenia wymiany gospodarczej pomiędzy oboma państwami przy wykorzystaniu trasy kolejowej Rail Baltica. Ta magistrala będzie także częścią korytarza łączącego państwa bałtyckie z Polską i krajami leżącymi na południe od Polski, w rejonie Morza Czarnego i Adriatyku.

O spółce

PKP Cargo SA zadebiutowało w 2013 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,8% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2017 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Źródło: ISBnews, 11.07.2018
Zdjęcie: pkpcs.pl

Zobacz także: Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics

Paweł Szczepanik przedstawia: WADY I ZALETY STRATEGII INWESTYCYJNYCH | Analiza techniczna
Nowa strategia Nestmedic
Comments are disabled

FreshMail.pl