/ Najnowsze / Play: P4 – spółka zależna od Play Communications ma opcję przejęcia Virgin Mobile Polska w 2020 roku

Play: P4 – spółka zależna od Play Communications ma opcję przejęcia Virgin Mobile Polska w 2020 roku

Play Communications

Play Communications

P4 – spółka zależna od Play Communications SA – zawarła z Virgin Mobile Polska oraz jej udziałowcami szereg umów, które przyznają Play m.in. opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 roku, podała spółka.

VMP jest największym polskim MVNO; na koniec roku 2016 VMP posiadało 412 000 klientów, podano w komunikacie.

„Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna” – czytamy w komunikacie.

Ponadto umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą kontynuować owocną współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018-2021, podano także.

„Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej” – podsumowano w komunikacie.

O spółce

Play Communications SA jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w lipcu 2017 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Nowy system ratingu spółek

Mateusz Namysł, #21 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (12.01.2018)
Po co inwestorom Unia Rynków Kapitałowych?
Comments are disabled

FreshMail.pl