(21.05.2018) PlayWay: Gra "House Flipper" zwróciła się w pierwszej dobie sprzedaży na platformie Steam
/ Najnowsze / (21.05.2018) PlayWay: Gra „House Flipper” zwróciła się w pierwszej dobie sprzedaży na platformie Steam

(21.05.2018) PlayWay: Gra „House Flipper” zwróciła się w pierwszej dobie sprzedaży na platformie Steam

PlayWay

PlayWay

Gra „House Flipper” w pierwszej dobie sprzedaży zwróciła wszystkie koszty produkcji i marketingu, podał PlayWay.

„Zarząd PlayWay […] informuje, że gra ‚House Flipper’, która miała swoją premierę na platformie Steam w dniu 17.05.2018 r. już w pierwszej dobie sprzedaży zwróciła wszystkie koszty produkcji i marketingu. Pierwsza doba sprzedaży w sklepie Steam trwała od godz. 17.00 polskiego czasu w dniu 17.05.2018 r. do godz. 9.00 w dniu 18.05.2018 r. Wedle szacunkowych danych posiadanych przez spółkę, w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 80 tys. sztuk gry” – czytamy w komunikacie.

„House Flipper” 17 maja znajdował się na 1 pozycji w tzw. Steam Global Sale, a w drugiej dobie sprzedaży plasował się na pozycjach od 2 do 3, podano także.

Wytworzenie gry razem z budżetem marketingowym kosztowało poniżej 550 tys. zł. Wydawcą gry jest Frozen District, w której to PlayWay posiada 80% udziałów w kapitale zakładowym, przypomniano.

„Obecnie trwają prace nad rozwojem gry oraz planowaniem kolejnych dodatków i usprawnień. Z uwagi na sukces gry w wersji na PC przyśpieszone zostały prace nad wersjami na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wersja mobilna gry jest produkowana już od kilku miesięcy” – czytamy także.

O spółce

PlayWay SA, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: IV. 2018

Nowa marka w portfelu Kompap
Arrinera SA, Piotr Gniadek – Prezes Zarządu, #293 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl