Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics – zostały dziś włączone do Polskiej Grupy Lotniczej – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics – zostały dziś włączone do Polskiej Grupy Lotniczej

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics – zostały dziś włączone do Polskiej Grupy Lotniczej

Polska Grupa Lotnicza

Polska Grupa Lotnicza

Polska Grupa Lotnicza (PGL) objęła dziś udziały wchodzących do niej spółek, co oznacza zakończenie procesu zakładania grupy, poinformował prezes PGL i PLL LOT Rafał Milczarski.

„Proces zakładania Polskiej Grupy Lotniczej dziś się zakończył. Dziś rano w KPRM została podpisana transakcja objęcia przez PGL udziałów spółek PLL LOT, LOT AMS i LS Airport Services. Od dziś jesteśmy częścią PGL. Kapitał grupy zwiększył się z 1,2 mld zł do ponad 2,5 mld zł dziś. PGL to wielki impuls do rozwoju polskiego lotnictwa” – powiedział Milczarski podczas konferencji prasowej.

„To, co chcemy zrobić, to osiągnąć sukces w całym regionie. Chcemy, by PGL była ulubioną grupą lotniczą mieszkańców Europy Środkowej i Europy Wschodniej. Tak definiujemy nasz cel” – dodał.

Według niego, powołanie PGL pozwoli lepiej obsłużyć pasażera, stworzyć bardziej konkurencyjny produkt i zapewnić bezproblemową podróż.

Stworzenie PGL to również „uwspólnienie” strategii wchodzących do niej spółek, wskazał Milczarski.

Przypomniał, że według Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), polskie lotniska obsłużą ponad 95 mln pasażerów rocznie do 2035 r.

„Byłoby zaniedbaniem, gdybyśmy z tego rosnącego tortu nie starali się czegoś uszczknąć dla siebie” – podkreślił.

Zobacz także: Sytuacja w Polskich Liniach Lotniczych

Dla Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) wzrost organiczny jest najlepszym sposobem na rozwój, zwłaszcza, że ma ku temu dobre podstawy, wynika ze słów prezesa PGL i PLL LOT Rafała Milczarskiego.

„Mamy różne rozważania. Jesteśmy na różne scenariusze przygotowani” – powiedział Milczarski dziennikarzom, pytany czy PGL będzie rozwijać się przez akwizycje.

Wskazał jednak, że każda organizacja – również taka, którą PGL mogłaby przejąć – ma swoje wewnętrzne trudności. Jako przykład takich trudności podał spór społeczny w LOT.

„Ja bym bardzo nie chciał dokładać sobie problemów. Zwłaszcza, że budowanie czegoś od podstaw jest dużo prostsze, efektywniejsze. A pewną skalę, na której możemy budować już mamy. LOT jest bardzo istotnym przewoźnikiem w Środkowej Europie. Wiemy, jak robić funkcje hubowe, wiemy jak latać na lotach długodystansowych i regionalnych. Wiemy, jak zrobić dobrze ten biznes” – wyjaśnił prezes.

Cztery kluczowe spółki lotnicze znajdujące się pod kontrolą Skarbu Państwa – Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics – zostały dziś włączone do Polskiej Grupy Lotniczej.

O spółce

Polska Grupa Lotnicza została powołana w styczniu 2018 r., natomiast w sierpniu 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez PGL spółek PLL LOT, LOT AMS i LS Airport Services. Celem PGL jest konsolidacja aktywów Skarbu Państwa na rynku lotniczym.

Źródło: ISBnews, 10.10.2018

Zobacz także: Jak NCBiR zapatruje się na elektromobilność

Pfleiderer Group SA, Zbigniew Prokopowicz – Przewodniczący Rady Nadzorczej, #245 PREZENTACJE WYNIKÓW
Paweł Szczepanik przedstawia: LOTOS, KGHM, PKN, PZU, PGNIG | Analiza techniczna
Comments are disabled

FreshMail.pl