Ponad milion pobrań Gravity Rider – 3 miejsce w rankingu Top Free Games Apple App Store w Chinach – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Ponad milion pobrań Gravity Rider – 3 miejsce w rankingu Top Free Games Apple App Store w Chinach

Ponad milion pobrań Gravity Rider – 3 miejsce w rankingu Top Free Games Apple App Store w Chinach

Vivid Game

Vivid Game

Najnowsza gra z portfolio Vivid Games SA trafiła już do 1.000.000 graczy i znajduje się pierwszej dziesiątce rankingu najczęściej pobieranych gier wyścigowych w blisko 100 krajach. Najbardziej popularnym krajem są Chiny, w których tytuł zajmuje 3 miejsce w rankingu wszystkich gier typu free.

Gravity Rider trafił do globalnej dystrybucji w Apple App Store w czwartek, a w Google Play w piątek. Tytuł od dnia premiery spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem graczy, co dzięki wsparciu promocyjnemu na obu platformach przekłada się na wysoką ilość pobrań.

„Jest jeszcze zbyt wcześnie oceniać potencjał komercyjny w pełni, jednak już teraz jesteśmy zadowoleni z ilości pobrań i dynamiki wzrostu – tytuł znajduje uznanie wśród graczy w Azji, Europie, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. W chwili obecnej, zgodnie z założeniami, zdecydowaną większość przychodów generujemy z wyświetlania formatów reklamowych.” – komentuje Remigiusz Kościelny, Prezes Zarządu Vivid Games.

Najwyżej notowanym krajem pod kątem ilości pobrań są Chiny, gdzie tytuł znajduje się na 3 pozycji wśród najczęściej pobieranych gier. Chiny są obecnie, wg. Raportu branżowego NewZoo, największym wartym 38 mld USD rynkiem gier.

„Poza bardzo pozytywnymi opiniami graczy i dużą liczbą pobrań najbardziej cieszą nas wysokie metryki retencyjne. Analizujemy napływające dane i pracujemy nad kolejnymi aktualizacjami – pierwsza z nich trafi do graczy już za 3 tygodnie.” – ogłasza Wojciech Mazur, Product Owner Gravity Rider po stronie Vivid Games.

O spółce

Vivid Games SA jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games SA jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Spółka, 11.09.2018
Zdjęcie: vividgames.com

Zobacz także: IMS SA, Piotr Bielawski – Wiceprezes Zarządu, #238 PREZENTACJE WYNIKÓW

Podsumowanie I półrocza 2018 w Grupie Aforti
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 4: Konrad Okła
Comments are disabled

FreshMail.pl