(26.04.2018) Ponad pół tysiąca innowacyjnych firm pojawiło się na Wolves Summit w Warszawie
/ Wydarzenia / (26.04.2018) Ponad pół tysiąca innowacyjnych firm pojawiło się na Wolves Summit w Warszawie

(26.04.2018) Ponad pół tysiąca innowacyjnych firm pojawiło się na Wolves Summit w Warszawie

Wolves Summit

Wolves Summit

520 startupów, 404 przedstawicieli firm i korporacji, 258 inwestorów. W sumie 2389 uczestników spotkało się 9-11 kwietnia na Wolves Summit, międzynarodowej konferencji skupionej na innowacjach w technologii i biznesie. Siódma edycja wydarzenia już kolejny raz odbyła się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Warszawa wspiera młode innowacyjne firmy

Zakończyła się siódma edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i korporacji, Wolves Summit. Sale Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przez 3 dni wypełnione były rozmowami o biznesie, innowacjach i inwestowaniu w przełomowe technologie.

„Warszawa już kolejny raz współorganizuje Wolves Summit. To idealne miejsce, nie tylko ze względu na udogodnienia komunikacyjne, ale również z powodu rozwiązań promujących rozwój startupów” – mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit

„Przestrzenie coworkingowe, akceleratory w ramach korporacji, inkubatory, rządowe granty i programy wspierania startupów, organizacje skupiające startupy, takie jak Startup Poland, Reaktor Warsaw, czy Startup Hub Poland. To tylko kilka dowodów na wsparcie, jakie oferuje Warszawa” – wylicza Piasek.

Konferencję Wolves Summit 10 kwietnia otworzył Zastępca Prezydenta m. Warszawy, Michał Olszewski, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że miasto stale inwestuje w nowe technologie i wprowadza innowacyjne rozwiązania m.in. w transporcie publicznym.

Tego samego dnia Warszawa wstąpiła do międzynarodowej sieci biznesowej Start Alliance. Program realizują 3 instytucje Grupy PFR, które były również partnerami Wolves Summit: Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wolves Summit

Od hardware do biotechnologii i blockchaina

Kwietniowa konferencja składała się z dwóch wydarzeń. 9 kwietnia odbył się Wolves Hardware & R&D, podczas którego uczestnicy, w tym startupy hardware oraz eksperci rynkowi dyskutowali i wymieniali doświadczeniem. Wśród kluczowych partnerów Wolves Hardware & R&D znaleźli się przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) i międzynarodowych korporacji.

10 i 11 kwietnia miała miejsce główna część, Wolves Summit. 147 prelegentów uczestniczyło w ponad 50 prelekcjach i 18 panelach dyskusyjnych na głównej scenie i oddzielnej części poświęconej technologii blockchain i prezentacjom ICO (Initial Coin Offering). Swoją prelekcję o Polsce i wyzwaniach przemysłu 4.0 wygłosiła również Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz. Obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, międzynarodowe fundusze inwestycyjne i korporacje.

Networking przyciągnął tłumy

Organizatorzy konferencji Wolves Summit stawiają przede wszystkim na wartościowy networking, w tym 15-minutowe spotkania 1:1 przy wyznaczonych stolikach. Siódma edycja przyniosła nowy rekord. Dzięki narzędziu do umawiania spotkań zaplanowano 4677 rozmów 1:1 w kilku strefach. Pozwoliło to 2389 uczestnikom poznać się lepiej i nawiązać cenne partnerstwa biznesowe, rozpocząć negocjacje inwestycyjne, czy zebrać informację zwrotną na temat swoich rozwiązań. Ciekawym przedłużeniem networkingu były imprezy wieczorne: VIP Party organizowane przez SSW Pragmatic Solutions oraz Networking Party dla wszystkich obecnych.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele 520 startupów z ponad 50 krajów, również tak odległych, jak Ghana, Filipiny i Kolumbia. 43% innowacyjnych firm pochodziło z Polski, więc głównym językiem obowiązującym na konferencji pozostał angielski.

Startupy mogły uczestniczyć w konferencji za darmo i w przyjaznych warunkach rozmawiać z inwestorami i przedstawicielami korporacji, którzy szukali innowacyjnych rozwiązań z różnych branż, od technologii medycznych po robotykę i sztuczną inteligencję.

Wolves Summit

Ósma edycja konferencji Wolves Summit odbędzie się 23-24 października 2018 r. w Warszawie. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz możliwości uczestnictwa znajduje się na stronie internetowej Wolves Summit: Strona.

Zobacz także: Najnowsze inwestycje i projekty Mabion

Polski Bank Komórek Macierzystych z rekordowymi zyskami
iFun4all SA, Michał Mielcarek – Prezes Zarządu, #288 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl