Prezes PKN Orlen: Skłaniamy się do rekomendowania wypłat dywidendy
/ Najnowsze / Prezes PKN Orlen: Skłaniamy się do rekomendowania wypłat dywidendy

Prezes PKN Orlen: Skłaniamy się do rekomendowania wypłat dywidendy

PKN Orlen

PKN Orlen

Zarząd PKN Orlen SA będzie się skłaniać do rekomendowania wypłat dywidendy w kolejnych latach, poinformował prezes Daniel Obajtek.

„My jako zarząd będziemy się skłaniać do rekomendowania wypłaty dywidendy, ale nie mówię, w jakiej wysokości. Musimy być atrakcyjni dla inwestorów” – powiedział Obajtek dziennikarzom w Płocku, zapytany o perspektywy dla wypłat dywidendy w kolejnych 5 latach w kontekście zaprezentowanego dziś programu dla petrochemii.

Podczas zwołanego na 26 czerwca walnego zgromadzenia akcjonariusze PKN Orlen zdecydują 26 czerwca o przeznaczeniu 1,28 mld zł z zysku za 2017 r. na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 3 zł na akcję.

PKN Orlen podał dziś, że przyjęty Program rozwoju petrochemii do 2023 r., o wartości nakładów inwestycyjnych 8,3 mld zł, pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych tego segmentu o ok. 30%. Realizacja programu ma dać wzrost EBITDA o szacunkowo 1,5 mld zł rocznie.

Obajtek zapowiedział dziś, że PKN Orlen chce przedstawić model finansowania programu dla petrochemii do końca bieżącego roku.

O spółce

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 roku. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 roku.

Źródło: ISBnews, 12.06.2018

Zobacz także: TIM SA, Krzysztof Folta – Prezes Zarządu, #222 PREZENTACJE WYNIKÓW

Echo Investment SA, Maciej Drozd – Wiceprezes Zarządu, #223 PREZENTACJE WYNIKÓW
T-Bull SA, Grzegorz Zwoliński – Prezes Zarządu, #294 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl