PrimeBit Games przyspieszy realizację 3 projektów dzięki środkom od inwestorów – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / PrimeBit Games przyspieszy realizację 3 projektów dzięki środkom od inwestorów

PrimeBit Games przyspieszy realizację 3 projektów dzięki środkom od inwestorów

PrimeBit Games

PrimeBit Games

PrimeBit Games SA podpisał umowy współfinansowania trzech projektów na łączną sumę 400 tys. zł, co umożliwi przyspieszenie wybranych produkcji o kilka miesięcy, poinformował prezes Michał Ręczkowicz.

„Pozyskanie środków od inwestorów na kolejne tytuły umożliwi nam przyspieszenie wybranych produkcji o kilka miesięcy. Cieszymy się, że po raz kolejny uwierzyli w nasze projekty i chcą nas aktywnie wspomagać. W ten sposób wspólnie budujemy wartość spółki dla naszych akcjonariuszy. Co ważne, zgodnie z naszym modelem biznesowym, nigdy nie zmniejszamy zaangażowania finansowego w żaden z projektów poniżej 50 proc. To daje nam pełną kontrolę nad tym, co tworzymy” – powiedział Ręczkowicz, cytowany w komunikacie.

W ramach transakcji studio planuje produkcję i wydanie dofinansowanych tytułów w latach 2018-2019, podano także.

„W sumie, wraz z wcześniej pozyskanymi środkami, spółka otrzymała na projekty kwotę w wysokości 825 tys. zł netto” – czytamy w komunikacie.

Gry, które otrzymały wsparcie od inwestorów to produkty dedykowane platformom mobilnym i PC. Model monetyzacji został podzielony na dwie wersje, freemium oparty na reklamach i mikropłatnościach oraz premium – bez reklam i dodatkowych opłat. Studio w ramach umowy odpowiada również za marketing i promocję tytułów. Jako wynagrodzenie inwestor otrzyma część udziałów w zyskach.

O spółce

PrimeBit Games SA to notowany na New Connect deweloper gier.

Źródło: ISBnews, 14.09.2018
Zdjęcie: primebitgames.com

Zobacz także: Nowe podejście do znanego leku

Mateusz Namysł, #28 PODSUMOWANIE MIESIĄCA
Jak polski rząd wspiera ekspansję zagraniczną URSUS
Comments are disabled