Przegląd wyników finansowych CD Projekt po pierwszej połowie 2018 roku – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Przegląd wyników finansowych CD Projekt po pierwszej połowie 2018 roku

Przegląd wyników finansowych CD Projekt po pierwszej połowie 2018 roku

CD Projekt

CD Projekt

CD Projekt SA odnotował 52,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 118,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 61,3 mln zł wobec 143,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 168,43 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 254,82 mln zł rok wcześniej.

Największy wpływ na wyniki grupy kapitałowej CD Projekt w pierwszym półroczu 2018 r. miała sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami Krew i Wino oraz Serca z Kamienia. Drugim najważniejszym produktem w omawianym okresie był Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, który na dzień publikacji niniejszego sprawozdania pozostaje w fazie publicznych beta testów oraz jest poddawany modyfikacji w ramach ogłoszonego w kwietniu 2018 r. projektu Homecoming. Od strony produkcyjnej największe realizowane w pierwszym półroczu 2018 r. nakłady dotyczyły gry Cyberpunk 2077, Gwinta oraz dodatku Wojna Krwi, podano w raporcie.

„W omawianym okresie 95,8% przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej CD Projekt pochodziło z działalności eksportowej. W pierwszym półroczu 59,0% sprzedaży realizowanej było do odbiorców w Ameryce Północnej, a 29,4% do odbiorców z Europy. W omawianym okresie 91% sprzedaży Grupy odpowiadało cyfrowej dystrybucji realizowanej za pośrednictwem GOGa oraz zewnętrznych platform takich jak Steam, PlayStation Store, Xbox Games Store, Origin, Amazon, Humble Bundle czy App Store” – czytamy w raporcie.

„W pierwszej połowie tego roku nie przewidywaliśmy premier nowych produktów, stąd największy wpływ na przychody i wynik netto Grupy miała dalsza wysoka sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz sprzedaż w ramach platformy GOG.com i GOG Galaxy. Uzyskane wyniki są jednoznacznym potwierdzeniem, że gracze dalej z chęcią sięgają po nasze tytuły” – powiedział wiceprezes CD Projekt ds. finansowych Piotr Nielubowicz, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że pomimo braku premier, ostatnie miesiące były niezwykle intensywnym okresem w rozwoju Grupy. Tuż przed największymi na świecie targami branżowymi – Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles – na zwieńczenie konferencji Microsoftu zaprezentowany został nowy trailer gry „Cyberpunk 2077″.

„Opublikowany zwiastun wywołał bardzo entuzjastyczne reakcje graczy na całym świecie i był najchętniej oglądanym materiałem, jaki do tej pory opublikowaliśmy. W czasie trwania targów – zarówno E3, jak i późniejszego Gamescom w Kolonii – przeprowadziliśmy dziesiątki godzinnych pokazów fragmentu gry, na które zaprosiliśmy partnerów biznesowych i media z całego świata. Otrzymaliśmy ogrom pozytywnych opinii i relacji, a wczoraj opublikowaliśmy film prezentujący całość dema, więc każdy może wyrobić sobie własne zdanie – dodaje. Do tej pory „Cyberpunk 2077″ zdobył ponad 100 nagród m.in. od tak prestiżowych mediów jak amerykański IGN, GameSpot, czy Game Informer” – dodał prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2018 r. wyniósł 53,55 mln zł wobec 105,93 mln zł zysku rok wcześniej.

Skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe CD Projekt SA na koniec czerwca br. wyniosło 197 mln zł, podała spółka. W pierwszym półroczu 2018 r. wydatki wyniosły 51 mln zł.

„W pierwszym półroczu 2018 r. wydatki na produkcję nowych gier, w tym związane z przygotowaniami Cyberpunka na targi branżowe oraz zbliżającą się premierą pełnej wersji Gwinta i Wojny Krwi – wielogodzinnej, samodzielnej, jednoosobowej kampanii do Gwinta, wyniosły 51 mln zł. Skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec czerwca br. wyniosło 197 mln zł” – czytamy w komunikacie.

CD Projekt SA planuje zakończenie projektu Gwent Homecoming i premierę kampanii fabularnej Gwinta – Wojny Krwi w IV kwartale, podała spółka.

„W czwartym kwartale 2018 r. zaplanowano zakończenie projektu Gwent Homecoming polegającego na powrocie do pierwotnych założeń gry i zakończenie etapu otwartych testów gry. Przyjęcie przez graczy oraz dziennikarzy branżowych nowej odsłony Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej będzie istotne dla monetyzacji tytułu w kolejnych kwartałach” – czytamy w raporcie.

Na czwarty kwartał 2018 r. zaplanowano również premierę rozbudowanej, jednoosobowej kampanii fabularnej Gwinta – Wojny Krwi, podano także.

O spółce

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

Źródło: ISBnews, 28.08.2018
Zdjęcie: cyberpunk.net

Zobacz także: Jak zostać jednorożcem

Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 2: Konrad Okła
Alumetal SA, Szymon Adamczyk – Prezes Zarządu, #235 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl