(06.04.2018) Rekiny Biznesu wręczone po raz trzeci – inwestorzy.tv
/ Wydarzenia / (06.04.2018) Rekiny Biznesu wręczone po raz trzeci

(06.04.2018) Rekiny Biznesu wręczone po raz trzeci

Rekiny Biznesu

Już po raz trzeci statuetki Rekinów Biznesu trafiły do osób i instytucji wyróżniających się na polskim rynku kapitałowym. O przyznaniu nagród w 11 kategoriach zdecydowała specjalnie powołana kapituła. Organizatorem konkursu oraz gali, która odbyła się w czwartek (05.04) na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie była telewizja inwestorzy.tv.

Ponad 200 osób, przedstawicieli spółek, ministerstw oraz instytucji rynku kapitałowego w Polsce wzięło udział w uroczystości wręczenia nagród podczas konkursu "Rekiny Biznesu 2017".

Wydarzenie otworzyła Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska. Podkreśliła rangę „Rekinów Biznesu“ oraz potrzebę nagrodzenia spółek, odgrywających ważną rolę w rozwoju polskiej gospodarki.

Oprócz przedstawicielki rządu w wydarzeniu wzięli udział m.in. prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz wiceprezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Sławomir Panasiuk. Sponsorem strategicznym Gali była Spółka Aforti Holding reprezentowana podczas uroczystości przez prezesa Klaudiusza Sytka.

O przyznaniu nagród zdecydowała Kapituła Konkursu złożona z blisko 20 osób - ekspertów od lat związanych z rynkiem kapitałowym.

"Wśród laureatów tegorocznych Rekinów Biznesu mamy spółki z imponującą kapitalizacją, odznaczające się innowacyjnością, wyróżniające się na rynku eksporterów, debiutujące w 2017 roku, a także przyznające najwyższe dywidendy. Nagrodzeni zostali również inwestorzy i znane osobowości świata finansów"

– podsumowuje Artur Błasik, Prezes Zarządu inwestorzy.tv SA.

W kategorii Spółka Roku 2017 o kapitalizacji do 250 mln złotych Rekina Biznesu otrzymał ENEL-MED SA. Wśród większych spółek, których kapitalizacja nie przekracza 1 mld złotych najlepsza okazała się Selvita SA, nagrodzona także w kategorii Spółka Innowacyjna. Wśród giełdowych gigantów, w ocenie jury na nagrodę za 2017 rok zasłużyło CCC SA.

Tytuł Eksportera Roku został przyznany spółce CD Projekt SA, natomiast najlepszym Debiutantem okazało się Dino Polska SA.

Podczas Gali nagrodzono także Inwestora Roku (Polski Fundusz Rozwoju), Osobowość Roku (Adam Kiciński), Spółkę Dywidendową Roku (Skarbiec Holding SA), oraz Start-up Roku (Synerise SA).

Specjalna nagroda "Filar Polskiej Gospodarki" trafiła do Banku Pekao SA. W uzasadnieniu przyznania nagrody przeczytać można między innymi „wspieranie w finansowaniu większości inwestycji zarówno w dużych, jak i w średnich gminach oraz realizowanie polityki biznesowej o szerokim znaczeniu dla społeczności lokalnych i regionów.”

Materiały wideo z gali będzie można obejrzeć na stronie internetowej organizatora konkursu - telewizji inwestorzy.tv.

Comments are disabled