/ Najnowsze / Rekomendacje Domu Maklerskiego BOŚ dla Inter Cars, Grupy Lotos i PKN Orlen

Rekomendacje Domu Maklerskiego BOŚ dla Inter Cars, Grupy Lotos i PKN Orlen

DM BOŚ

DM BOŚ

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli rekomendację akcji Inter Cars z „kupuj” do „trzymaj” i ustalili cenę docelową akcji na 314 zł, wynika z raportu datowanego na 10 stycznia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 313 zł za akcję. W środę na zamknięciu kurs wynosił 292,5 zł.

„Obniżamy rekomendacje dla Inter Cars: długoterminową fundamentalną do ‚trzymaj’ (poprzednio ‚kupuj’) i krótkoterminową relatywną (do rynku) do ‚neutralnie’ (poprzednio ‚przeważaj’), ponieważ ostatnie wzrosty kursu akcji tej spółki domknęły lukę wycenową” – czytamy w raporcie.

O spółce

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Od maja 2004 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli wycenę Grupy Lotos do 80 zł z 84,5 zł, podtrzymując rekomendację „kupuj”, wycenę PKN Orlen obniżyli do 100 zł ze 109,4 zł, zaś rekomendację do „sprzedaj” z „trzymaj”, wynika z raportu datowanego na 10 stycznia.

W dniu wydania rekomendacji kurs akcji Grupy Lotos wynosił 56,16 zł. W środę na zamknięciu cena akcji wynosiła 56,38 zł. W dniu wydania rekomendacji kurs akcji PKN Orlen wynosił 106,05 zł. W środę na zamknięciu cena akcji wynosiła 109,95 zł.

„Naszym zdaniem akcje Lotosu mogą stanowić bardziej interesującą inwestycję niż walory PKN Orlen. Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do Lotosu (Kupuj + Przeważaj; 12M EFV = 80 zł na akcję), natomiast rośnie nasz pesymizm w odniesieniu do PKN Orlen (Sprzedaj + Niedoważaj; 12M EFV = 100 zł na akcję). Wobec wymienionych spółek zalecamy strategię skracania pozycji na PKN Orlen w I poł. br. (w związku z oczekiwanym silnym spadkiem rentowności r/r w nadchodzących kwartałach) i przeważania walorów Lotosu w portfelu w II połowie roku (pod planowane uruchomienie instalacji opóźnionego koksowania)” – czytamy w raporcie.

„Głównym argumentem na korzyść Lotosu jest planowana inwestycja EFRA, który w naszej ocenie, może okazać się punktem zwrotnym dla spółki. EFRA powinna zneutralizować oczekiwane negatywne efekty normalizacji marż rafineryjnych i umożliwić stopniową poprawę EBITDA wg LIFO do ponad 3 mld zł w 2019 roku. Odmiennie wyglądają oczekiwania dynamiki zysków dla PKN Orlen, gdzie brak podobnych projektów może doprowadzić do obniżenia EBITDA wg LIFO do 8 mld -8,5 mld zł przy założeniu takich samych warunków rafineryjnych” – podano również.

O spółkach

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku. Akcje Grupy Lotos od czerwca 2005 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od listopada 2009 roku spółka jest uczestnikiem pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu firm społecznie odpowiedzialnych – RESPECT Index na GPW.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1999 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Paweł Szczepanik przedstawia: SP500, DAX, WIG BANKI, WIG20, sWIG80 | Analiza techniczna

Nowa strategia Grupy PZU do 2020 roku
BILANS, czyli podsumowanie roku 2017 na rynku funduszy inwestycyjnych
Comments are disabled

FreshMail.pl