Rusza nowy fundusz typu start-up studio THC Pathfinder wspierający przedsięwzięcia technologiczne – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Rusza nowy fundusz typu start-up studio THC Pathfinder wspierający przedsięwzięcia technologiczne

Rusza nowy fundusz typu start-up studio THC Pathfinder wspierający przedsięwzięcia technologiczne

thc

pathfinder

Tar Heel Capital uruchamia nowy fundusz – Tar Heel Capital Pathfinder (THC Pathfinder), rozwiązanie typu start-up studio, które kompleksowo wesprze innowacyjne i perspektywiczne przedsięwzięcia technologiczne będące na etapie seed i start-up, podała spółka. Fundusz, w odróżnieniu od inwestorów Venture Capital, angażować będzie się jedynie w przedsięwzięcia gdzie poza pieniędzmi dostarczać będzie technologię i zasoby ludzkie.

„Nieustannie rozglądamy się za pomysłami z potencjałem na zaistnienie w szeroko rozumianej branży internetowej. Chcemy także doprowadzić do tego, że młode i innowacyjne przedsiębiorstwa same będą się z nami kontaktować – z naszym doświadczeniem możemy być dla nich wartościowym partnerem, który pomoże im zaistnieć nie tylko na rynku lokalnym, ale i globalnym” – powiedział zarządzający funduszu Radosław Czyrko, cytowany w komunikacie.

THC Pathfinder obiera sobie za cel budowanie biznesów od podstaw – poza pieniędzmi, dostarczy warstwę technologiczną oraz ekspercką wiedzę z kluczowych dla rozwoju startupów obszarów, podano także.

Pathfinder będzie inwestował w czterech formułach:

  • rozwój własnych pomysłów przez interdyscyplinarne zespoły projektowe tworzone na ich potrzeby;
  • dostarczanie doświadczonym przedsiębiorcom zespołów i gotowych rozwiązań technologicznych w zamian za udziały we wspieranym projekcie;
  • tworzenie nowych produktów na podstawie doświadczeń i wiedzy firm, które zostaną wspólnikami w tworzonym biznesie;
  • restrukturyzacja (ang. pivot) funkcjonujących projektów poprzez dostarczenie zespołu w celu zmiany produktu, modelu biznesowego lub technologii.

Start-up studio jest obecnie uważane za najbardziej perspektywiczną część rynku venture capital, za którą przemawiają wyraźnie wyższe stopy zwrotu. W przypadku THC Pathfinder ma ono charakter globalny – fundusz posiada biura w Polsce, Niemczech, Izraelu i Mołdawii, podkreślono.

„Wśród spółek znajdujących się w portfolio THC Pathfinder znajdziemy znajdziemy kilkanaście różnych projektów, generujących już w początkowej fazie kilkadziesiąt milionów złotych przychodów” – podsumowano.

Poza THC Pathfinder, zespół Tar Heel Capital zarządza dwoma innymi funduszami: THC Private Equity oraz THC Globalnej Innowacji FIZ. Pierwszy z nich to fundusz typu PE, który w swojej blisko 20-letniej historii inwestował w takie podmioty jak Radpol, FAM, czy LiveChat Software. Z kolei Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ to fundusz absolutnej stopy zwrotu, inwestujący w innowacyjne spółki o globalnym zasięgu, które dzięki przewadze technologicznej staną się liderami rynków, na których działają.Wszystkie fundusze mają charakter zamkniętej dystrybucji, przeznaczonej dla wąskiego grona inwestorów.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Paweł Szczepanik przedstawia: WIG Banki, PEO, PKO, BZW | Analiza techniczna

Albert „Longterm” Rokicki, #69 PYTANIA DO LONGTERMA
THE PROFIT #66: Sławomir Chabros, BizTech Konsulting SA
Comments are disabled