Santander Bank Polska nabył akcje Deutsche Bank Polska za przeszło 257 mln zł – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Santander Bank Polska nabył akcje Deutsche Bank Polska za przeszło 257 mln zł

Santander Bank Polska nabył akcje Deutsche Bank Polska za przeszło 257 mln zł

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska SA – w związku ze spełnieniem wszystkich warunków przewidzianych w umowie transakcyjnej z 14 grudnia 2017 r. – nabył od Deutsche Bank AG 274 444 939 akcji zwykłych imiennych Deutsche Bank Polska (DBPL), stanowiących ponad 10% kapitału zakładowego DBPL za łączną kwotę 257 959 800 zł, podał Santander Bank Polska.

„Zgodnie z umową transakcyjną, nabywane akcje przestaną istnieć w dniu rejestracji obniżenia kapitału zakładowego DBPL w związku z transakcją, a Santander PL nie będzie posiadał żadnych akcji DBPL. Santander PL zakłada, że transakcja zostanie zakończona w czwartym kwartale 2018 r.” – czytamy w komunikacie.

Wcześniej banki informowały, że DB Polska będzie kontynuował działalność na terytorium Polski w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, a także detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych, która to działalność pozostanie w DB Polska po wydzieleniu.

W połowie grudnia ub. roku BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska) poinformował, że podpisał z Deutsche Bank AG umowę transakcyjną zakładającą nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. (DBPL) w skład, której wchodzi bankowość detaliczna, private banking, business banking (MŚP), a także 100% akcji w DB Securities. Wstępna cena za wydzielony biznes DBPL wynosi 1 289 799 000 zł, podał wtedy BZ WBK. Nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. w tym akcji DB Securities SA nastąpi w wyniku podziału Deutsche Bank Polska.

O spółce

Santander Bank Polska SA (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews, 08.10.2018
Zdjęcia: santander.pl

Zobacz także: Skarbiec TFI rozpoczyna współpracę z Trigonem

Nowoczesne podejście do kupna samochodu
Premium RE Summit 2018: Ryszard Podgórski, Konsalnet Security Sp. z o.o.
Comments are disabled

FreshMail.pl