(16.03.2018) Sescom zadebiutuje na rynku głównym GPW we wtorek 20 marca 2018 roku
/ Najnowsze / (16.03.2018) Sescom zadebiutuje na rynku głównym GPW we wtorek 20 marca 2018 roku

(16.03.2018) Sescom zadebiutuje na rynku głównym GPW we wtorek 20 marca 2018 roku

Sescom zadebiutuje na rynku głównym GPW

Sescom zadebiutuje na rynku głównym GPW

Sescom SA przeniesie notowania na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z NewConnect we wtorek, 20 marca, podała spółka.

„To dla nas wyjątkowy rok. Zmiana rynku notowań i tym samym debiut na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wzmocni naszą pozycję, ale też podkreśli transparentność i otwartą komunikację – to ważne w budowaniu dobrych, wieloletnich relacji biznesowych, także na arenie międzynarodowej. Obecność na GPW to także możliwość pozyskania w przyszłości nowych, stabilnych i długoterminowych inwestorów instytucjonalnych” – powiedział prezes Sławomir Halbryt, cytowany w komunikacie.

Zmianie rynku nie towarzyszyła oferta akcji. Do obrotu na GPW zostanie wprowadzonych 750 000 akcji serii A2, 50 000 akcji serii B, 100 000 akcji serii C i 450 000 akcji serii D. Akcje serii B, C i D były dotychczas notowanie na rynku NewConnect, natomiast akcje serii A2 zostały zdematerializowane z zamiarem dopuszczenia oraz wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym. Łącznie obrocie znajdzie się 1 350 000 akcji spółki.

„Nasza firma znajduje się w bardzo dobrej sytuacji płynnościowej i gotówkowej, o czym świadczą wysokie przepływy, ujemny dług, czy też systematycznie rosnący kapitał obrotowy. Dlatego mimo ambitnych planów rozwojowych, przy przyjściu na GPW, nie zdecydowaliśmy się na emisję akcji, a plany rozwojowe w najbliższej przyszłości chcemy finansować poprzez finansowanie bankowe i dotacje. Nie wykluczamy jednak emisji w przyszłości, gdy pojawią się kolejne projekty inwestycyjne uzasadniające taki cel. Dzięki temu umożliwimy wielu zainteresowanym inwestorom uczestnictwo w ścieżce wzrostu naszej firmy” – dodał prezes.

O spółce

Sescom SA działa od 2008 roku i świadczy kompleksowe usługi techniczne dla sieci handlowych i usługowych przez cały cykl życia ich placówek – od planowania inwestycji, projektowania i wykańczania obiektów, przez utrzymanie techniczne, optymalizację zużycia energii, po wdrożenia nowych technologii i analitykę wspierającą wzrost efektywności. Od 2013 roku jest notowany na rynku New Connect.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: Polski startup rewolucjonizuje logowanie

startupy.tv | Dariusz Żuk, Business Link Poland
Analiza Raportów Rocznych Spółek Publicznych: Tomasz Prusek, Fundacja Przyjazny Kraj
Comments are disabled

FreshMail.pl