Silvair ma umowę dotyczącą udzielenia licencji Zumtobel Group AG – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Silvair ma umowę dotyczącą udzielenia licencji Zumtobel Group AG

Silvair ma umowę dotyczącą udzielenia licencji Zumtobel Group AG

Silvair

Silvair

Silvair podpisał umowy z międzynarodowym dostawcą całościowych i profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego Zumtobel Group AG, podała spółka. W ramach umów Silvair udzieli partnerowi niewyłącznej licencji na wykorzystanie Silvair Lighting Firmware wraz z narzędziem Silvair MaTE oraz udostępni Commissioning Tool (element Platformy Silvair), cyfrowe narzędzie do konfiguracji inteligentnej sieci oświetleniowej, w modelu Lighting Control as a Service.

Zumtobel Group AG jest wiodącym na rynku międzynarodowym dostawcą kompleksowych profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia z siecią dystrybucji w 90 krajach. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Wiedniu, podano.

„Od kilku kwartałów zarówno zespół badawczo-rozwojowy, jak i zespół operacyjny, działający w zakresie rozwoju biznesu, intensyfikują prace w celu walidacji naszej technologii. Zumtobel Group jest kolejnym partnerem, po Fulham Co., z którym podpisaliśmy umowy zarówno na wykorzystanie Silvair Lighting Firmware i Commissioning Tool. […] Rynek inteligentnych systemów sterowania oświetleniem (smart lighting) jest w silnym trendzie wzrostowym. Pierwsze rozwiązania komercyjne z tego zakresu, oparte o ideę Internetu Rzeczy, pojawiły się ok. 5 lat temu. Nasi partnerzy potwierdzają rosnące wymagania klientów, którzy sięgają po rozwiązania oświetleniowe spełniające najwyższe standardy ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne, czyli dające pogodzić jakość światła z efektywnością energetyczną. Rozwiązanie Silvair oparte na standardzie Bluetooth mesh ma potencjał, aby umożliwić ten postęp” – powiedział prezes Silvair Rafał Han, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z podpisaną umową Silvair udzielił Zumtobel Group niewyłącznej licencji na używanie Silvair Firmware oraz udostępni i zapewni utrzymanie Platformy Silvair w rozwiązaniach oświetleniowych Zumtobel Group, podano również.

Zumtobel Group zobowiązany jest do uiszczania opłat za tzw. aktywowane produkty (tzn. firmware wyposażony w kod aktywujący) na warunkach i w terminach określonych w umowie.

„Jednocześnie, Silvair zobowiązał się na udostępnianie, obsługę oraz utrzymanie cyfrowego narzędzia do projektowania, konfiguracji i przeprowadzania odbioru inteligentnej sieci oświetleniowej (commissioning) oraz na świadczenie związanych z tym usług. Z kolei Zumtobel Group zobowiązuje się do udostępniania, sprzedaży i marketingu narzędzi do konfiguracji inteligentnej sieci oświetleniowej oraz współpracy z Silvair w zakresie używania urządzeń i komponentów oświetleniowych kompatybilnych z technologią Bluetooth mesh” – czytamy dalej.

O spółce

Silvair Inc. to spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy) oparte na technologii Bluetooth Mesh.

Źródło: ISBNews, 21.12.2018

Zobacz także: Summa Linguae SA Okiem ANALITYKA #36, Sobiesław Kozłowski (06.12.2018)

startupy.tv| Jakub Zygmunt, dollarro.com
Enter Air SA, Grzegorz Polaniecki – Członek Zarządu, Dyrektor Generalny, #318 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled