Soho Development planuje przeznaczyć ok. 24 mln zł na skup akcji własnych – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Soho Development planuje przeznaczyć ok. 24 mln zł na skup akcji własnych

Soho Development planuje przeznaczyć ok. 24 mln zł na skup akcji własnych

Soho Development

Soho Development

Soho Development SA podjęło decyzję o ogłoszeniu skupu akcji własnych. Zarząd planuje przeznaczyć na kolejną rundę skupu około 24 mln zł na nabycie 7 339 449 akcji po cenie jednostkowej 3,27 zł za jedną sztukę, podała spółka.

„Zarząd zamierza sfinansować skup akcji środkami z zakończonych inwestycji deweloperskich (m.in. z inwestycji SOHO Verbel i Soho Feniks)” – czytamy w komunikacie.

Zarząd planuje ogłosić skup akcji własnych w najbliższych dniach tak aby rozliczenie pieniężne skupu było możliwe jeszcze we wrześniu, podano także.

Powyższe plany są zbieżne z uchwałą walnego zgromadzenia spółki o przeznaczeniu zysku za poprzedni rok obrotowy na kapitał rezerwowy służący sfinansowaniu skupu akcji własnych, zaznaczono.

„Zarząd podtrzymuje również wolę dalszej realizacji strategii dystrybucji środków do akcjonariuszy w formie skupów akcji własnych zgodnie z uchwałą wraz z generowaniem gotówki z projektów deweloperskich oraz z postępem w sprzedaży pozostałych aktywów spółki z uwzględnieniem jednak pierwszeństwa spłaty zobowiązań spółki z tytułu wyemitowanych obligacji objętych przez SGB Bank” – czytamy dalej.

Poprzednio, 4 czerwca Soho Development podawało, że planuje przeznaczyć ok. 26 mln zł na skup 7 957 tys. akcji własnych po cenie jednostkowej 3,27 zł za jedną akcję.

O spółce

Soho Development SA to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku. Spółka została założona przez ministra przekształceń własnościowych działającego w imieniu Skarbu Państwa w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji (PPP). Obecnie długoterminowa strategia funduszu zakłada koncentrację na działalności deweloperskiej w oparciu o posiadany bank ziemi oraz sprzedaż aktywów niestrategicznych.

Źródło: ISBnews, 12.09.2018
Zdjęcie: sohofactory.pl

Zobacz także: Podsumowanie I półrocza 2018 w Grupie Aforti

Albert „Longterm” Rokicki, #99 PYTANIA DO LONGTERMA
Tomasz Ciach o branży biotechnologicznej
Comments are disabled

FreshMail.pl