Spółka zależna NanoGroup ma umowę na usługi dla Gedeon Richter
/ Najnowsze / Spółka zależna NanoGroup ma umowę na usługi dla Gedeon Richter

Spółka zależna NanoGroup ma umowę na usługi dla Gedeon Richter

NanoGroup

NanoGroup

NanoVelos SA, spółka zależna NanoGroup SA, podpisała umowę dotyczącą świadczenia usług w zakresie nanoformulacji leku dla polskiego oddziału międzynarodowego koncernu farmaceutycznego Gedeon Richter, podała spółka.

„Cieszymy się, że europejski potentat branży farmaceutycznej zaufał naszemu zespołowi” – skomentowała prezes NanoVelos Iga Wasiak, cytowana w komunikacie.

„Podpisanie umowy dot. nanoformulacji leku to kolejne potwierdzenie naszego know-how w zakresie tworzenia nanocząstek dla celów farmaceutycznych. To bardzo dobra wiadomość, która pokazuje, że poza głównym projektem NanoVelos, jakim jest stworzenie nowego leku w ramach platformy Drug Delivery – równolegle możemy generować przychody z działań typowo usługowych” – dodał członek zarządu NanoVelos oraz członek zarządu NanoGroup Tomasz Ciach.

Podpisana przez NanoVelos umowa dotyczy zastosowania w procesie nanoformulacji leku dwóch metod – metody liofilizacji i metody wytrącania przeciw-rozpuszczalnikiem. Prace badawcze w przypadku obu niezależnych metod podzielone będą na trzy etapy, przy czym rozwój danej metody może zostać zatrzymany przez zleceniodawcę po każdym etapie, wyjaśniono.

Łączna wartość netto podpisanej umowy wynosi 811 tys. zł.

Gedeon Richter to jeden z największych koncernów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 130-letnią historią.Firma oferuje leki, suplementy i inne preparaty medyczne w 45 krajach na całym świecie.

O spółce

W skład NanoGroup SA wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos SA, NanoSanguis SA, NanoThea SA), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. NanoGroup SA jest notowana na rynku głównym Giełdzie Papierów Wartościowych od 2017 roku.

Źródło: ISBnews, 21.06.2018

Zobacz także: Albert „Longterm” Rokicki, #93 PYTANIA DO LONGTERMA

PIT ASI SA w drodze na NewConnect
Polnord SA, Dariusz Krawczyk – Prezes Zarządu, #228 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl