Sprzedaż BAH wzrosła o 45% r/r do 314 samochodów w październiku – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Sprzedaż BAH wzrosła o 45% r/r do 314 samochodów w październiku

Sprzedaż BAH wzrosła o 45% r/r do 314 samochodów w październiku

BAH

BAH

British Automotive Holding SA (BAH) sprzedał 314 samochodów w październiku (w tym 215 samochodów marki Land Rover i 99 samochodów marki Jaguar), co oznacza wzrost o 45% r/r, podała spółka. Narastająco od początku roku sprzedaż wzrosła o 41% r/r do 2 940 szt.

„Koniec tego roku w branży aut premium jest bardzo intensywny. To między innymi efekt zmian w rozliczaniu leasingu dla samochodów wartych ponad 150 tys. zł, które wchodzą w życie z początkiem 2019 roku. Ta okoliczność dodatkowo stymuluje naszą sprzedaż i zmienia nieco jej miks na korzyść aut droższych i lepiej wyposażonych” – powiedział wiceprezes odpowiadający za pion importerski Arkadiusz Miętkiewicz, cytowany w komunikacie.

„Znaczny wzrost sprzedaży naszych dilerów to powód do dużej satysfakcji. Intensywnie pracujemy, aby rośli w siłę i jak najdynamiczniej się rozwijali. To strategiczny obszar naszego zainteresowania na najbliższe dwa lata. To czas, aby przygotować się do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Chcemy być silnym partnerem dla Jaguar Land Rover po wygaśnięciu umowy importerskiej w 2020 r. oraz zapewnić sobie satysfakcjonujące poziomy rentowności biznesu dzięki usługom posprzedażowym i wzmożonym działaniom na rynku wtórnym” – dodał wiceprezes odpowiadający za pion dilerski Arkadiusz Rutkowski.

Najpopularniejszym autem w gamie JLR był w październiku Range Rover Sport, którego sprzedaż wyniosła 75 sztuk, co stanowiło niemal 24% całkowitej sprzedaży importerskiej. Drugi w kolejności był Jaguar E-Pace (50 szt.). Licząc narastająco od początku 2018 roku, najwyższy udział w sprzedaży importerskiej ma Jaguar F-Pace (560 szt.); na drugim miejscu plasuje się Range Rover Velar (474 szt.), podano także.

„Wartość samochodów sprzedanych do dealerów spoza grupy oraz wartość samochodów sprzedanych przez dealerów z grupy do klienta finalnego wyniosła 58 mln zł (+35% r/r); YTD 591 mln zł (+23% r/r)” – czytamy także w komunikacie.

O spółce

British Automotive Holding SA to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 roku jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews, 09.11.2018

Zobacz także: Banking Forum & Insurance Forum: Zbigniew Masłowski, Salesbook Sp. z o.o.

Jak skutecznie pozyskać inwestora
startupy.tv| Edo Prasnikar, IchorLabs
Comments are disabled

FreshMail.pl