Starfunds w poszukiwaniu czarnego łabędzia
/ Debata inwestycyjna Starfunds / Starfunds w poszukiwaniu czarnego łabędzia

Starfunds w poszukiwaniu czarnego łabędzia

dH7BuaB97cY.jpg

Co może być potencjalnym czynnikiem, który zakończy trwającą hossę? Nad zagadnieniem zastanawiali się Grzegorz Zatryb, Skarbiec TFI, Jarosław Niedzielewski, Investors TFI oraz Robert Hoerberg, TFI Allianz.

„Starfunds w poszukiwaniu czarnego łabędzia” to druga część debaty prowadzonej przez  Grzegorza Pułkotyckiego – Dyrektora Inwestycyjnego w Starfunds. Podczas transmitowanego na antenie inwestorzy.tv spotkania goście zastanawiali się, co może wpłynąć na zakończenie przez rynki marszu w górę.

– Widzę potencjalne ryzyko powrotu kryzysu w Europie, w strefie euro – myślę głównie o sytuacji we Włoszech. Drugie ryzyko to inflacja, która może zaskoczyć i nagle spowodować jakieś większe spadki – mówił Robert Hoerberg, TFI Allianz.

Rozmowa dotyczyła również innych ryzyk, zarówno tych, o których nam wiadomo, jak i takich, które bardzo ciężko przewidzieć. Wspomniano zagadnienie kryzysu z 2008 roku, a także wpływ rynków finansowych na realną gospodarkę.

– Obstawiałbym bardzo łagodne zakończenie cyklu koniunkturalnego z uwagi na to, że absolutnie wszystkie władze są niezwykle przeczulone, jeśli chodzi o wpływ polityki gospodarczej na rynki finansowe – dodawał Grzegorz Zatryb, Skarbiec TFI.

Podczas debaty rozmawiano o ryzyku konfliktu zbrojnego, spowolnieniu w latach 2014-2015, związanym ze spadkiem cen surowców, a także o wymianie handlowej i globalizacji.

– Nie czarny, a szary łabędź, to wojna handlowa. To ewentualne zagrożenie, jeśli chodzi o potencjalną sporą recesję. Nie typowe łagodne przejście i spowolnienie – podsumowywał Jarosław Niedzielewski, Investors TFI.

Comments are disabled

FreshMail.pl