+48 601 632 601
wersja beta
/ Wydarzenia / Takich wyników w III kwartale nigdy w historii Grupy Azoty nie było

Takich wyników w III kwartale nigdy w historii Grupy Azoty nie było

grupa_azoty-2

Rekordowe wyniki, planowane inwestycje – jak Polimery Police, a także nacisk na badania, rozwój i innowacje. Zarząd Grupy Azoty omówił i podsumował III kwartał 2017 roku. Spotkanie online transmitowała telewizja inwestorzy.tv.

2017-11-19_192713

9 listopada 2017 roku w Sali Notowań w budynku GPW odbyła się konferencja wynikowa Grupy Azoty. Podczas spotkania podsumowano III kwartał 2017 roku, który zazwyczaj jest najtrudniejszym okresem w roku.

– Mimo okoliczności działania, które podejmowaliśmy i wyniki, z którymi chcemy się z państwem podzielić, napawają nas powodem do dumy, bo w roku 90-lecia wyniki w III kwartale tego roku są wynikami rekordowymi w Grupie Azoty – mówił Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty SA, Prezes Zarządu Grupy Police SA.

Podczas spotkania podsumowano plany i założenia zrealizowane w III kwartale, w tym m.in. zakładany i niezagrożony CAPEX, oddanie we wrześniu Wytwórni Poliamidów II, a także cały podjęty, intensywny proces inwestycyjny i nadrobienie zaległości. Istotną kwestią była też największa inwestycja – Polimery Police oraz dywersyfikacja w Grupie i optymalizacja procesów.

Podsumowane zostały też aktualizowana polityka informacyjna i reorganizacja wewnątrz grupy. Co więcej, w III kwartale Grupa konsolidowała swoje działania i duży nacisk kładła na badania, rozwój i innowacje. Uzyskała też wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Omówiono także czynniki odpowiedzialne za wyniki, jak chociażby wzrosty cen gazu.

– Motorem napędowym realizacji wysokich rentowności EBITDA były tworzywa – podsumował Wojciech Wardacki. – Wzrósł udział chemii. Z 27% do 30%. Także tworzywa – z 13% do 16% – mówił.

Przychody Grupy Azoty w III kwartale to 2 miliardy 200 milionów. Wzrost sprzedaży to blisko 7% rok do roku. Historyczne wyniki EBITDA ukształtowały się na poziomie 255, a za 9 miesięcy 969. Marża EBITDA w III kwartale to 12%. Zysk netto – 75 milionów. Zanotowano także wzrost wyniku netto o 26% rok do roku.

 

Comments are disabled

FreshMail.pl