The Dust chce wydać "Frankenstein: Beyond the Time" na PS4 VR – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / The Dust chce wydać „Frankenstein: Beyond the Time” na PS4 VR

The Dust chce wydać „Frankenstein: Beyond the Time” na PS4 VR

The Dust

The Dust

The Dust SA podjął decyzję o produkcji gry „Frankenstein: Beyond the Time” na konsolę PlayStation VR (PS4 VR), w technologii VR (virtual reality), podała spółka. The Dust upatruje szansy na odniesienie sukcesu sprzedażowego gry w relatywnie niewielkiej liczbie dostępnych gier na PS VR.

„Planuje się, że w Europie gra będzie dostępna w pierwszej połowie 2019 r., a w dalszej kolejności w Japonii i Korei Południowej oraz w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Gra będzie sprzedawana poprzez cyfrowe platformy dystrybucyjne” – czytamy w komunikacie.

    Aktualnie (dane na 16.08.2018 r.) rynek PlayStation VR przedstawia się następująco:

  • sprzedano ponad 3 mln systemów PS VR, które są niezbędne do grania w produkcje dedykowane na konsole PlayStation w technologii VR,
  • sprzedano 21,9 mln gier na PlayStation VR,
  • dostępnych jest niecałe 340 gier na PlayStation VR, wylicza spółka.

„Mając na uwadze relatywnie niewielką ilość dostępnych gier na PS VR, w opinii zarządu emitenta kolejne gry, spełniające odpowiednie wymogi jakościowe, mają istotną szansę na odniesienie sukcesu sprzedażowego” – czytamy dalej.

Spółka zwraca uwagę, że gra „Frankenstein: Beyond the Time”, w szczególności za oprawę graficzną i klimat, jest przez graczy na świecie wysoko oceniana.

O spółce

The Dust SA specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 roku.

Źródło: ISBnews, 12.09.2018

Zobacz także: Podsumowanie I półrocza 2018 w Grupie Aforti

Albert „Longterm” Rokicki, #99 PYTANIA DO LONGTERMA
Tomasz Ciach o branży biotechnologicznej
Comments are disabled

FreshMail.pl