Tower Investments publikuje wyniki i szacuje ponad 50 mln zł marży brutto z planowanych sprzedaży – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Tower Investments publikuje wyniki i szacuje ponad 50 mln zł marży brutto z planowanych sprzedaży

Tower Investments publikuje wyniki i szacuje ponad 50 mln zł marży brutto z planowanych sprzedaży

Tower Investments

Tower Investments

Tower Investments SA odnotowało 5,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 0,49 mln zł zysku rok wcześniej (okres 1 listopada 2016 – 30 kwietnia 2017), podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 8,03 mln zł wobec 1,44 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 31,09 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 3,97 mln zł rok wcześniej.

„W okresie sprawozdawczym osiągnęliśmy znaczące wzrosty najważniejszych parametrów bilansowych w ujęciu rdr. Przychody wzrosły o ponad 650%, aktywa trwałe o ponad 500%, kapitał własny o ponad 150% a zysk netto o ponad 1000 %. […] W ostatnim kwartale zawarliśmy rekordową liczbę nowych umów przedwstępnych. Obecnie mamy zabezpieczone ponad 25 nieruchomości a naszym celem jest obsługa 50 projektów jednocześnie. Ten element strategii do 2022 roku pozostaje największym wyzwaniem. Otoczenie rynkowe sprzyja naszemu rozwojowi. Niskie stopy procentowe, wysoki poziom zatrudnienia i rekordowa konsumpcja sprawiają, że departamenty ekspansji naszych głównych klientów podwyższają liczby planowanych otwarć. W ślad za tym intensyfikujemy starania o nowe lokalizacje a efektem tego powinny być kolejne realizacje dla sieci handlowych. Wartość sprzedażowa zabezpieczonych projektów wynosi aktualnie 251 mln zł” – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Bartosz Kazimierczuk.

Tower Investments SA szacuje ponad 50 mln zł marży brutto z planowanych sprzedaży projektów handlowych w ciągu dwóch lat, poinformował prezes Bartosz Kazimierczuk.

„Szacujemy na bazie danych historycznych o transakcjach ponad 50 mln zł marży brutto z zabezpieczonych projektów w najbliższych dwóch latach z planowanych sprzedaży tych nieruchomości. Jednocześnie mamy rekordowe 25 umów przedwstępnych na kolejne projekty, a w najbliższych miesiącach spodziewamy się zamykania realizowanych projektów” – powiedział Kazimierczuk na spotkaniu z dziennikarzami.

Wskazał ponadto, że stopy kapitalizacji mają potencjał spadkowy, co może jeszcze bardziej poprawić uzyskiwane wyceny transakcyjne. Prezes dostrzega, że zagraniczni inwestorzy są zainteresowani nabywaniem nieruchomości generujących przychody z najmu.

„Otoczenie rynkowe nam sprzyja. Sieci handlowe – nasi partnerzy – okazali się beneficjentami zakazu handlu w niedziele. Widać sygnały od kontrahentów, że chcą nadrobić pół roku niepewności i zawieszenia inwestycji w efekcie wprowadzenia ustawy. Z kolei czynnikiem ryzyka dla nas jest przewlekłość pozyskiwania urzędowych zezwoleń. W efekcie 20 mln zł mamy zablokowane, czekając na decyzje co do 3 lokalizacji” – dodał prezes Tower Investments.

Obok sieci handlowych spółka realizuje projekty m.in. dla stacji paliw, a prezes dewelopera podkreślił, że spektrum partnerów będzie się powiększać np. o deweloperów mieszkaniowych.

Kazimierczuk wskazał ponadto, że nie wyklucza nowej emisji obligacji na finansowanie kolejnych projektów.

Prezes Tower Investments odniósł się także do kursu akcji. „Nasza wycena giełdowa to aberracja. Być może spadek wynika np. z faktu, że Trigon i Altus mają ok. 20% spółki, ale kurs nie ma żadnego uzasadnienia przy osiąganych wynikach. Będziemy po prostu skupować nasze akcje po bardzo atrakcyjnych wskaźnikach” – stwierdził.

Tower Investments odnotował 5,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 0,49 mln zł zysku rok wcześniej.

Kazimierczuk podtrzymał politykę dywidendową spółki z 30-50% zysku netto z przeznaczeniem ma wypłatę akcjonariuszom w 2019, co – jak podkreślił – jest zgodne z kowenantami i wcześniejszymi deklaracjami.

O spółce

Tower Investments SA specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN. W 2017 roku spółka przeszła na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z NewConnect.

Źródło: ISBnews, 19.09.2018

Zobacz także: Wolves Summit już niebawem, a jak to wszystko się zaczęło?

Echo Investment SA, Maciej Drozd – Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #241 PREZENTACJE WYNIKÓW
Spojrzenie na przyszłość emobilności
Comments are disabled