W trzecim kwartale Infoscan chce ruszyć ze sprzedażą urządzenia MED Recorder w USA i Azji
/ Najnowsze / W trzecim kwartale Infoscan chce ruszyć ze sprzedażą urządzenia MED Recorder w USA i Azji

W trzecim kwartale Infoscan chce ruszyć ze sprzedażą urządzenia MED Recorder w USA i Azji

Infoscan

Infoscan

Infoscan SA planuje uruchomienie sprzedaży zdalnych badań bezdechu sennego w USA i w Azji Południowo-Wschodniej w III kwartale tego roku, poinformował ISBnews prezes Jacek Gnich. W ubiegłym tygodniu władze firmy odbyły szereg spotkań w USA z przedstawicielami branży diagnostyki i leczenia bezdechu sennego.

„Wróciliśmy z największego wydarzenia na świecie poświęconej branży diagnostyki i leczenia zaburzeń oddychania podczas snu. Nasze urządzenie [MED Recorder] spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicieli amerykańskich klinik snu. Pomimo, że zdalne urządzenia funkcjonują na rynku amerykańskim, nasze wyróżnia funkcją telemedyczna i możliwość monitorowania badania na odległość. To bardzo ważne, gdyż jak zgłaszają nam amerykańskie kliniki snu ok 15-20% badań domowych jest powtarzane, co wiąże się dużymi kosztami i złymi opiniami pacjentów. W naszym przypadku odsetek powtórzonych badan to ok. 1%” – powiedział ISBnews Gnich.

Obecnie spółka prowadzi rozmowy z kilkoma sieciami klinik snu dotyczących testów urządzeń MED Recorder i dalszej współpracy. Dodatkowo z dwoma – Delaware Sleep Center i Clayton Sleep Institute, z którymi podpisał porozumienie o współpracy w grudniu 2017 r., przygotowuje się do drugiej fazy pilotażu. Spółka spodziewa się w najbliższym czasie uzyskania certyfikacji FDA.

„Liczymy, że badanie komercyjne rozpoczniemy w nadchodzącym kwartale. Oczywiście, do rozpoczęcia działalności potrzebujemy certyfikacji FDA. Jesteśmy w tym zakresie w stałym kontakcie z naszym amerykańskim doradcą. Z dotychczasowych interakcji z urzędem wynika, że nasza technologia jest pozytywnie oceniona, a przedłużający się okres weryfikacji to efekt wysokich standardów pracy urzędników, wiążącej się z wnikliwą analizą badań biozgodności zakończonych 26 marca, a także ekspertyz zarówno od strony medycznej jak i technologicznej. Jesteśmy spokojni w zakresie pozytywnej weryfikacji naszego wniosku” – zaznaczył prezes.

Równoległe Infoscan przygotowuje się do rozpoczęcia badań w Azji Południowo-Wschodniej. Na tych rynkach będzie działać wspólnie z MedwoRx International, z którym podpisała porozumienie 25 kwietnia br.

„Bardzo obiecująco wyglądają działania we współpracy z partnerem na rynku Azji Południowo-Wschodniej. W nawiązaniu do porozumienia z końca kwietnia przygotowujemy się w pierwszym rzędzie do wprowadzenia urządzenia na rynku filipińskim. Oprócz Filipin, za nami są już testy w Malezji i Indonezji. Na tych rynkach również będziemy prowadzić komercyjną sprzedaż. Planujemy, że pierwsze badanie zostaną wykonane w Filipinach w trzecim kwartale tego roku. Teraz jesteśmy na ostatnim etapie uzgadniania umowy regulującej współpracę w tym regionie” – podsumował Gnich.

Na 28 czerwca br. zaplanowano walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze Infoscan mają zdecydować o przejściu na główny rynek warszawskiej giełdy z NewConnect.

O spółce

Infoscan SA prowadzi działalność od 2007 roku Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 roku.

Źródło: ISBnews, 14.06.2018

Zobacz także: TAURON Polska Energia SA, Marek Wadowski – Wiceprezes Zarządu, #225 PREZENTACJE WYNIKÓW

startupy.tv | Włodzimierz Kuc, NCBR
Subiektywny Flash Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #28
Comments are disabled

FreshMail.pl