Ultimate Games zawarł umowę o współpracy na wydanie trzech gier oraz zawarł umowę wydawniczą
/ Biznes / Ultimate Games zawarł umowę o współpracy na wydanie trzech gier oraz zawarł umowę wydawniczą

Ultimate Games zawarł umowę o współpracy na wydanie trzech gier oraz zawarł umowę wydawniczą

Ultimate Games

Ultimate Games

Ultimate Games SA zawarł m.in. z PlayWay umowę o współpracy na wydanie gier: „Unlucky 7”, „Bad Dream: Fever” oraz „Escape Doodland”, podała spółka. Zgodnie z umową, Ultimate Games SA będzie pełnić rolę ogólnego nadzoru nad procesem produkcji, marketingu oraz będzie wydawcą gier. Spółce z tego tytułu przysługuje określony procent zysków ze sprzedaży gier.

„‚Unlucky 7’ to gra autorstwa studia Puzzling Dream, twórców m.in. ‚The Way’. Premiera wersji PC planowana jest na I kw. 2019 r. ‚Bad Dream: Fever’ – jest tworzone przez Desert Fox i jest kontynuacją gry ‚Bad Dream: Coma’. ‚Bad Dream: Coma’ została wydana na platformie STEAM w marcu 2017 r. i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem graczy – 95% ocen pozytywnych. […] Premiera wersji PC planowana na październik 2018 r. ‚Escape Doodland’ jest autorstwa studia appSide Down. Gra ma za sobą udaną kampanie na platformie Kickstarter – zebrane ponad 10 tys. dolarów. Premiera wersji PC planowana na październik 2018 r.” – czytamy w komunikacie.

Zakontraktowanie tych gier do wydania przez Ultimate Games to ważny element przyjętego modelu działania spółki polegającego na produkcji i wydawaniu wielu niskobudżetowych tytułów w ciągu roku na różne platformy, tj. PC, mobile, konsole, podano również.

Ultimate Games SA zawarł umowę wydawniczą z Forever Entertainment i PlayWay, podała spółka. Na mocy powyższej umowy wszystkie wyżej wymienione firmy podejmą współprace w zakresie sprzedaży i promocji pełnej wersji gry „Prodigy Tactics” w wersji PC na platformie Steam.

„Premiera gry będzie miała miejsce w momencie zakończenia okresu early access i planowana jest jeszcze w 2018 r. Dokładny termin premiery pełnej wersji gry na platformie Steam zostanie podany osobnym raportem” – czytamy w komunikacie.

W zamian za działania opisane w umowie spółce Ultimate Games przysługuje określony procent zysków ze sprzedaży gry.

„Zakontraktowanie kolejnej gry do wydania przez emitenta to ważny element przyjętego modelu działania spółki polegającego na produkcji i wydawaniu wielu niskobudżetowych tytułów w ciągu roku na różne platformy tj. PC, mobile, konsole” – podsumowano.

O spółce

Ultimate Games SA prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 roku spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: ISBnews, 13.08.2018

Zobacz także: Jak zwiększyć ilość kapitału krajowego?

Czy jest potencjał polskiego rynku startupowego dla funduszy venture
W jaki sposób cyfryzacja ułatwia nam życie
Comments are disabled

FreshMail.pl