Vivid Games: Milion pobrań "Space Pioneer" w ciągu trzech tygodni
/ Giełda / Vivid Games: Milion pobrań „Space Pioneer” w ciągu trzech tygodni

Vivid Games: Milion pobrań „Space Pioneer” w ciągu trzech tygodni

Vivid Games

Vivid Games

W ciągu 3 tygodni dystrybucji tytuł trafił do ponad miliona graczy na całym świecie. Wśród najbardziej dochodowych krajów znajdują się: USA, Chiny, Japonia, Wielka Brytania oraz Korea Południowa. Pierwsza aktualizacja gry trafi do graczy już w pierwszej połowie lipca.

W ubiegłym tygodniu Space Pioneer zadebiutował w sklepie Google Play oraz Samsung Galaxy Apps. Podobnie jak w przypadku premiery iOS tytuł znalazł się w czołówce najchętniej pobieranych gier akcji oraz został bardzo wysoko oceniany przez graczy. Do tej pory najbardziej dochodowymi krajami są kluczowe rynki mobilne: USA, Chiny, Japonia, Wielka Brytania oraz Korea Południowa.

W najbliższych miesiącach do gry zostanie wprowadzonych wiele nowości, m.in. nowe tryby gry, personalizacja pancerza, broni i robota, system osiągnięć, przeciwnicy z nowymi mechanikami rozgrywki oraz budynki rozbudowujące funkcjonalności kosmicznej bazy. Pierwsza aktualizacja trafi do sklepu za niespełna 3 tygodnie.

„Milion pobrań w okresie premierowym to dobry wynik. Gracze chętnie angażują się w rozgrywkę pozostawiając bardzo wysokie oceny. Nie jesteśmy jeszcze w pełni zadowoleni z monetyzacji mikropłatności, gra ma jednak solidne podstawy, które za pośrednictwem nadchodzących aktualizacji umożliwią dalszy systematyczny wzrost metryk.” – komentuje Remigiusz Kościelny, Prezes Vivid Games.

Vivid Games SA realizuje swoją strategię – już 28 czerwca w Apple App Store, a 13 lipca w Google Play pojawi się wyczekiwana bijatyka Mayhem Combat. W sierpniu do portfolio dołączą pozyskane w ramach programu wydawniczego futurystyczne wyścigi Gravity Rider.

O spółce

Vivid Games SA jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games SA jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Spółka, 25.06.2018
Zdjęcie: vividgames.com

Zobacz także: startupy.tv | Julia Krysztofiak-Szopa, Startup Poland

#BIZNESwDRODZE, odcinek 4, Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA
7LEVELS SA, Krzysztof Król – Wiceprezes Zarządu, #296 ZE SPÓŁEK
Comments are disabled

FreshMail.pl