Vivid Games poszerza portfolio wydawnicze – nowa strategia spółki – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Vivid Games poszerza portfolio wydawnicze – nowa strategia spółki

Vivid Games poszerza portfolio wydawnicze – nowa strategia spółki

Vivid Games

Vivid Games

W ramach nowej strategii publikacji gier hyper-casual Vivid Games SA zawarło umowę wydawniczą z chilijskim deweloperem Bekho Team. Przedmiotem umowy jest popularna na Facebook’u gra Endless Lake. Vivid Games wyda wersję dedykowaną systemom iOS i Android.

„Zdecydowaliśmy o wejściu w segment hyper-casual, gier które charakteryzują się prostą rozgrywką, szeroką grupą odbiorców a także krótkimi cyklami produkcji. Gry tego typu monetyzują się głównie za pomocą wyświetlania reklam. Portfolio będzie pochodzić z programu wydawniczego, produkcji na zlecenie jak i wewnętrznej” – zapowiada Remigiusz Kościelny, Prezes Vivid Games. – „Nowy kierunek działalności pozwoli zmniejszyć ryzyko biznesowe m.in. dzięki częstym premierom jak również znacznie zwiększyć zasięg dotarcia wszystkich gier.”

Dostępny m.in. w sieci Facebook Endless Lake cieszy się dużą popularnością. Od momentu premiery zagrało w nią ponad 60 mln graczy. Tytuł charakteryzuje się prostą i wciągająca mechaniką, oraz fantastyczną oprawą wizualną.

„O wysokim potencjale chilijskiego rynku gier przekonaliśmy się w czerwcu tego roku, podczas wizyty w Ameryce Południowej. Jednym z poznanych tam zespołów developerskich jest Bekho Team, producent gry Endless Lake. Jest to gra o wysokiej jakości, sprawdzona już w kanałach online. Cieszę się, że to właśnie od niej rozpoczynamy nasz nowy program.” – mówi Maciej Byczyński, Business Development Manager z Vivid Games.

Nowa strategia Spółki na kolejne lata obejmuje: publikację gier mobilnych mid-core, rozpoczęcie publikacji gier hyper-casual, intensyfikację działań marketingowych, rozwój kluczowych wewnętrznych technologii oraz maksymalizację metryk monetyzacyjnych. – „Pozostajemy w segmencie gier mid-core, równocześnie rozpoczynając program gier hyper-casual, które cieszą się coraz większą popularnością. Planujemy wydawanie 2-3 gier wysokiej jakości z segmentu mid-core oraz dużej ilości gier hyper-casual każdego roku. Będziemy również zwiększać nakłady na bezpośredni marketing najlepszych gier z portfolio oraz skupiać się na optymalizacji metryk użytkowych i monetyzacyjnych. Dzięki dwóm filarom będziemy w stanie czerpać wysokie przychody zarówno z wyświetlania reklam – dzięki dużej skali pobrań, jak również z mikropłatności tytułów mid-core.” – komentuje Kościelny.

O spółce

Vivid Games SA jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games SA jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Spółka, 13.09.2018

Zobacz także: impact’18: Ewa Wernerowicz, Vivus Finance

Nowe podejście do znanego leku
Subiektywny Flash Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #33
Comments are disabled

FreshMail.pl