Walne TXM zdecydowało o emisji akcji i obligacji zamiennych na akcje
/ Giełda / Walne TXM zdecydowało o emisji akcji i obligacji zamiennych na akcje

Walne TXM zdecydowało o emisji akcji i obligacji zamiennych na akcje

TXM

TXM

Akcjonariusze TXM zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii G w subskrypcji prywatnej i emisji obligacji serii A zamiennych na akcje na okaziciela serii H, podała spółka. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji wyniesie 2 zł za akcję.

Główni akcjonariusze – Redan oraz 21 Concordia – zapowiedzieli wcześniej udział w emisji akcji oraz objęcie oferowanych obligacji za łączną kwotę min. 25 mln zł. Planowane dokapitalizowanie spółki ma na celu przyspieszenie realizacji planu naprawczego, podano w komunikacie.

„Podjęte dziś uchwały umożliwią nam przyspieszenie tempa działań naprawczych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż główni akcjonariusze popierają naszą wizję i wyrażają zainteresowanie wsparciem finansowym spółki. Oprócz Redanu i 21 Concordia, rozmawiamy również z innymi podmiotami odnośnie udziału w planowanej emisji i mamy podstawy sądzić, że skutecznie sfinalizujemy część z tych rozmów” – powiedział prezes TXM Marcin Gregorowicz, cytowany w komunikacie.

TXM wyemituje maksymalnie 4 287 999 akcji serii G. Uchwalono także kapitał warunkowy w postaci emisji obligacji zamiennych serii A, który będzie mógł być wykorzystany do konwersji obligacji na maksymalnie 10 500. 000 akcji serii H. Zarówno akcje, jak i obligacje zamienne zostaną w pierwszej kolejności skierowane do aktywnych akcjonariuszy, którzy byli obecni na walnym zgromadzeniu.

Jednocześnie walne zgromadzenie zmieniło dotychczasowe brzmienie uchwały o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego – z kwoty nie większej niż 50,16 mln zł do kwoty nie większej niż 10 mln zł.

„Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy – emisja w całości wzmocni nasz kapitał obrotowy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie m.in. na naszą współpracę z naszymi partnerami handlowymi i moce zakupowe. Jednocześnie prowadzimy negocjacje z bankami ws. warunków utrzymania finansowania na niezmniejszonym poziomie” – wskazał wiceprezes i dyrektor finansowy Marcin Łużniak.

O spółce

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket – drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od grudnia 2016 roku. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: ISBnews, 10.07.2018
Zdjęcie: txmsa.pl

Zobacz także: GPW SA, Marek Dietl – Prezes Zarządu, #298 ZE SPÓŁEK

Nowa strategia Nestmedic
Premium RE Summit 2018: Bartosz Puzdrowski, Marvipol Logistics
Comments are disabled

FreshMail.pl