(Kornacki): Proszę patrzeć na IMS przez całą historię naszej obecności na giełdzie – dowozimy prognozy, wypłacamy dywidendy i jesteśmy stabilni biznesowo
/ Wydarzenia / (Kornacki): Proszę patrzeć na IMS przez całą historię naszej obecności na giełdzie – dowozimy prognozy, wypłacamy dywidendy i jesteśmy stabilni biznesowo

(Kornacki): Proszę patrzeć na IMS przez całą historię naszej obecności na giełdzie – dowozimy prognozy, wypłacamy dywidendy i jesteśmy stabilni biznesowo

Wideokonferencja z Zarządem IMS SA

Wzrost sprzedaży o 20%, zyski większe o 100% i dobre cash flow. O świetnych wynikach za I kwartał 2018 i planach IMS SA mówią Michał Kornacki, Prezes Zarządu i Piotr Bielawski, Wiceprezes ds. Finansowych. Spotkanie online transmitowała telewizja inwestorzy.tv.

 

Prezentacja: Wyniki IMS SA IQ2018

7 czerwca 2018 roku w budynku GPW w Centrum Inwestora odbyła się konferencja wynikowa IMS SA. Podczas spotkania omówiono bieżącą sytuację spółki, w tym m.in. bardzo dobre wyniki I kwartału bieżącego roku, strukturę sprzedaży czy rosnące usługi reklamowe i abonamentowe.

– I kwartał tego roku był świetny. Sprzedaż wzrosła o ponad 20%. Bardzo mocno wzrosły zyski na każdym poziomie działalności, tak operacyjny, EBITDA, zysk netto – są tu gigantyczne wzrosty, bo ponad 100%. Świetnie też, jeśli chodzi o cash flow – podsumowywał Piotr Bielawski, Wiceprezes ds. Finansowych.

Podczas spotkania podsumowano obecną sytuację na rynku i przewagi konkurencyjne IMS. Omówiono realizację prognozy z 2017 roku, przedstawiono założenia na 2018, średnioterminowe cele Grupy, skup akcji własnych, a także politykę dywidendową. Mówiono o inwestycjach w zespoły sprzedażowe, komunikację i marketing.

– Śledząc obroty naszej spółki, widzimy bardzo fajne ożywienie. Obroty IMS rosną – średnia z ostatnich kilku dni to jest blisko 100 tysięcy złotych. To dobra wiadomość, bo przez długi czas te obroty były niższe. Zachodzimy w głowę, dlaczego inwestorzy dzisiaj czy wczoraj handlują po 3,66, skoro za chwilę za te akcje będzie można dostać 3,94 – mówił Michał Kornacki, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny IMS SA.

W trakcie konferencji omówiono strukturę akcjonariatu, plany strategiczne, a także przedstawiono portfolio klientów. Podczas spotkania pojawiły się też liczne pytania.

Przykładowe pytania inwestorów do IMS:

  • Skąd irracjonalne zachowanie kursu akcji IMS?
  • Czy skup akcji jest po to, aby kadra zarządzająca mogła wyjść z części akcji?
  • Czy prognoza z planowanym wynikiem netto 9 milionów złotych to ostrożne szacunki?
  • Jakie czynniki wpłynęły na podwyższenie dywidendy?
  • Co robi zarząd, żeby zwiększać płynność akcji?
  • Jaki jest wpływ rady nadzorczej na rozwój spółki?
  • Czy przewidywane jest poszerzenie składu zarządu?

Zobacz także: Albert „Longterm” Rokicki, #92 PYTANIA DO LONGTERMA

Czy Wprost żałuje publikacji o Kamilu Durczoku i taśmach prawdy
#BIZNESwDRODZE, odcinek 3, Arkadiusz Miętkiewicz, British Automotive Polska
Comments are disabled

FreshMail.pl