Wielton ma term sheet z bankami ws. finansowania i refinansowania – inwestorzy.tv
/ Biznes / Wielton ma term sheet z bankami ws. finansowania i refinansowania

Wielton ma term sheet z bankami ws. finansowania i refinansowania

Wielton

Wielton

Wielton SA poinformował o podpisaniu z konsorcjum banków, w którego skład wchodzą PKO Banki Polski, BGŻ BNP Paribas oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zestawienie ramowych warunków finansowania tzw. term sheet, podała spółka.

    „Przedmiotem ‚term sheet’ jest następująca struktura finansowania:

  • kredyt inwestycyjny o równowartości 130 mln zł (możliwy do uruchomienia w PLN i EUR) udzielony na okres 7 lat na refinansowanie dotychczasowego zadłużenia grupy Wielton z tytułu kredytów inwestycyjnych,
  • kredyt inwestycyjny o równowartości 183 mln zł (możliwy do uruchomienia w PLN i EUR) udzielony na okres 7 lat na refinansowanie kredytów pomostowych udzielonych w celu współfinansowania nabycia 75% udziałów w spółce Lawrence David Limited oraz na finansowanie i refinansowanie wydatków inwestycyjnych grupy Wielton,
  • kredyt obrotowy o wartości 100 mln zł (możliwy do uruchomienia w PLN, EUR,) udzielony na okres 5 lat na refinansowanie i finansowanie kapitału obrotowego oraz spółce zależnej Wielton Logistic Sp. z o.o. na refinansowanie dotychczasowego zadłużenia obrotowego” – czytamy w komunikacie.

Ponadto, w „term sheet” konsorcjum banków wyraziło zainteresowanie rozwinięciem współpracy w ramach współfinansowania zakupu pozostałych 25% udziałów Lawrence David Ltd. i innych wydatków inwestycyjnych grupy Wielton oraz dodatkowego finansowania kapitału obrotowego grupy Wielton, przy czym zaciągnięcie tego finansowania wymaga dodatkowych ustaleń między stronami m.in. w zakresie ustanowienia zabezpieczeń, podano także.

„Zakładany udział poszczególnych banków w finansowaniu wynosi 1/3 kwoty finansowania” – czytamy także.

Spółka zastrzega, że „term sheet” nie stanowi wiążącego zobowiązania banków do udzielenia finansowania, gdyż udzielenie finansowania podlega ostatecznej akceptacji przez komitety kredytowe i jest uzależnione od zawarcia stosownych umów.

„W związku z podpisaniem ‚term sheet’ i spełnieniem pozostałych warunków, w dniu 28 września 2018 r. do dyspozycji emitenta postawione zostaną kredyty pomostowe” – czytamy dalej.

O spółce

Wielton SA to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2007 roku.

Źródło: ISBNews, 27.09.2018

Zobacz także: AB SA, Grzegorz Ochędzan – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy, #243 PREZENTACJE WYNIKÓW

Albert „Longterm” Rokicki, #100 PYTANIA DO LONGTERMA (14.09.2018)
Tower Investments SA, Bartosz Kazimierczuk – Prezes Zarządu, #244 PREZENTACJE WYNIKÓW
Comments are disabled

FreshMail.pl