+48 601 632 601
/ Najnowsze / Zmiany w zarządzie Protektor – funkcja prezesa dla A. Wojciechowskiego

Zmiany w zarządzie Protektor – funkcja prezesa dla A. Wojciechowskiego

Protektor

Protektor

Rada nadzorcza Protektor SA powołała do zarządu Andrzeja Filipa Wojciechowskiego do pełnienia funkcji prezesa oraz Pawła Rolewskiego do pełnienia funkcji członka zarządu ds. handlowych na okres do końca obecnej kadencji zarządu, podał Protektor.

„Andrzej Filip Wojciechowski w latach 2016-2017 był był prezesem Grupy Black Red White, wcześniej w latach 2012-2015 pracował w Grupie PKP na stanowisku dyrektor zarządzający ds. strategii PKP SA, później wiceprezes ds. restrukturyzacji PKP PLK, a następnie prezes zarządu PKP PLK. Przed pracą na kolei był w latach 2009-2012 dyrektorem zarządzającym ds. sprzedaży PKO TFI” – czytamy w komunikacie.

„Pan Paweł Rolewski od początku swojej drogi zawodowej związany jest z rozwojem biznesu w sektorze PPE w której na przestrzeni ostatnich 20 lat zdobył imponujące doświadczenie. Jego pierwsze doświadczenie zawodowe trwające ponad 15 lat związane jest z firmą 3M. […] Po latach spędzonych w 3M przeszedł do firmy DuPont gdzie odpowiadał za rozwój biznesu firmy w sektorze PPE (usługi) w krajach Europy Centralnej. W tym okresie miał też okazję pracować z rynkami czeskim i niemieckim” – podano także.

Wcześniej, w innym komunikacie, Protektor poinformował, że rada nadzorcza spółki odwołała ze stanowiska prezesa Piotra Skrzyńskiego ze skutkiem na dzień 11 grudnia 2017 na godzinę 10.35.

Na początku lipca br. rada nadzorcza Protektora powołała nowy zarząd spółki z Piotrem Skrzyńskim na stanowisku prezesa na kolejną kadencję oraz Piotrem Majewskim na stanowisku członka zarządu. Skrzyński był prezesem spółki od 2009 r., a Majewski – dyrektorem finansowym i członkiem zarządu od 2012 r.

O spółce

Protektor SA jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: PHN SA, Piotr Staroń – Członek Zarządu ds. Finansowych, #168 PREZENTACJE WYNIKÓW

THE PROFIT #78: Bartosz Kazimierczuk, Tower Investments SA
Startupy.tv | Natalia Ciosek, image4you
Comments are disabled

FreshMail.pl