Rekomendacje DM BZ WBK: "kupuj" dla Enei; "trzymaj" dla Energi, PGE i Taurona; "sprzedaj" dla ING BSK – inwestorzy.tv
/ Najnowsze / Rekomendacje DM BZ WBK: „kupuj” dla Enei; „trzymaj” dla Energi, PGE i Taurona; „sprzedaj” dla ING BSK

Rekomendacje DM BZ WBK: „kupuj” dla Enei; „trzymaj” dla Energi, PGE i Taurona; „sprzedaj” dla ING BSK

Rekomendacje dla Enei, Energi, PGE, Tauron, ING BSK

Rekomendacje dla Enei, Energi, PGE, Tauron, ING BSK

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacji dla Enei do „kupuj” i wydali rekomendacje „trzymaj” dla Energi, Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) oraz Taurona Polskiej Energii, wynika z raportu datowanego na 5 lutego.

„Na rynku polskim pojawiła się w ostatnim czasie cała seria niekorzystnych wiadomości (rosnące szanse na rozpoczęcie budowy elektrowni jądrowej, przewidująca duże nakłady inwestycyjne strategia ciepłownictwa PGE, opóźnienia w modernizacji bloków Enei), a kluczowym lokalnym czynnikiem ryzyka jest naszym zdaniem nowa elektrownia w Ostrołęce, gdzie Energa może zapłacić więcej, niż przewiduje budżet. W świetle wszystkich tych kwestii niedawny spadek kursu akcji Enei o 10% spowodował, że jej wskaźnik EV/EBITDA na lata 2018–19P spadł do zaledwie 4,0x. Spółka oferuje przy tym stopę dywidendy wynoszącą 2,3%, a potencjał wzrostu jej ważonej ceny docelowej o 23% skłania nas do podniesienia rekomendacji do ‚kupuj'” – czytamy w raporcie.

Cena docelowa akcji Enei została podniesiona do 13,7 zł wobec 12 zł poprzednio.

Jednocześnie DM BZ WBK podniósł rekomendację Energi do „trzymaj” ze „sprzedaj”, a cenę docelową obniżył do 12,6 zł z 12,7 zł.

Rekomendacja dla PGE została obniżona do „trzymaj” z „kupuj”, a cena docelowa obniżona do 12,2 zł z 14 zł.

Analitycy podtrzymali natomiast rekomendację „trzymaj” dla Taurona, jednocześnie obniżając cenę docelową do 3,3 zł z 3,4 zł.

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK obniżyli rekomendację dla ING Banku Śląskiego do „sprzedaj” z „trzymaj” i podnieśli cenę docelową akcji do 215,3 zł z 207,1 zł, wynika z raportu datowanego na 5 lutego.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję wysokości 219,5 zł, zaś w poniedziałek ok. godz. 11:45 kurs akcji wynosił 202,5 zł po spadku o 0,25% wobec ostatniego zamknięcia.

„Aktualizujemy nasze prognozy dotyczące zysku na akcję w latach 2018/19/2020P (wzrost o 0%/1%/4%) i podnosimy cenę docelową do 215,3 zł, ale obniżamy rekomendację do „Sprzedaj”. Uważamy, że wg konsensusu prognozy zysków na rok 2018P są zawyżone (zakładane średnie zyski kwartalne w wysokości 416 mln zł, +20% r/r) i będą musiały zostać skorygowane. Ponadto w kolejnych latach wzrost zysku na akcję może również rozczarować, biorąc pod uwagę dość małą wrażliwość marży odsetkowej netto banku na stopy procentowe” – czytamy w raporcie.

„Nasze prognozy zysków na lata 2018-2020P są o 6-7% niższe od konsensusu, ponieważ uważamy, że wzrost portfela kredytów i wzrost bilansu w latach 2018-2019E (10%/7% CAGR) przełoży się na zasadniczo solidny (15%), ale słabszy od rynkowego wzrost zysku na akcję. W związku z tym nie widzimy uzasadnienia dla obecnej premii dla wskaźnika P/E 11%/20% dla zysków na lata 2018/19P” – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

Zobacz także: startupy.tv | Robert Ługowski, CobinAngels

Prezes SARE o wezwaniu na akcje

Katarzyna Ułasiuk o obowiązkach, jakie RODO nakłada na przedsiębiorców
Comments are disabled